3. Sınıf Evren Yayıncılık Hayat Bilgisi ders kitabı cevapları

3. Sınıf Evren Yayıncılık Hayat Bilgisi ders kitabı cevapları en güncel haliyle sitemizde. 3. Sınıf Evren Yayıncılık Hayat Bilgisi ders kitabı cevapları

3. Sınıf Evren Yayıncılık Hayat Bilgisi Okulumuzun Bize Katkıları Sayfa 26-27-28 cevapları

Okulumuzun Bize Katkıları Cevapları

2019-2020 3. Sınıf Evren Yayıncılık Hayat Bilgisi Okulumuzun Bize Katkıları Sayfa 26-27-28 Soruları ve Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

Okulumuzun Bize Katkıları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 26 Cevapları

Sınıfınızdaki hangi öğrenci kulübünde görev aldınız? Kulüp olarak yaptığınız çalışmalar nelerdir? Bu çalışmaların size ve arkadaşlarınıza olan katkılarını açıklayınız.

Sınıfımda satranç kulübünde görev aldım. Kulüp olarak satranç oyununun daha geniş kitlelere yayılabilmesi için çalışmalar yaptım. Satranç kursunun açılması için öğretmenimizle birlikte okul idaresine dilekçe yazdık. Bu çalışmalar benim satranca olan ilgimi ve satranç bilgimi arttırdı. Arkadaşlarım ise satranç oyununa daha fazla ilgi gösterdi.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 27 Cevapları

Okulunuzda yapılan eğitsel, sosyal veya kültürel bir etkinlik belirleyiniz. Etkinliğin, öğrencilere ve topluma katkılarını açıklayınız.

Yerli Malı Haftasında yapılan kermes etkinliğini belirledim. Yerli Malı Kermesi öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin birbirlerine kaynaşmalarını, birbirlerine daha fazla saygı ve sevgi beslemelerini ve birlikte hareket etmelerini sağlamaktadır.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 28 Cevapları

1. Okulunuzda yapılmasını istediğiniz kültürel bir etkinliği aşağıya yazınız.

Bütün öğrencilerin çizdiği resimlerin sergilendiği bir “Resim Sergisi” etkinliğinin yapılmasını isterim.

Yukarıda yazdığınız kültürel etkinlik size ve topluma neler kazandırır? Yazınız.

Bu etkinlik öğrencilerin resim yapma becerilerinin gelişmesine, kaynaşmalarına ve birlikte hareket etmelerine olanak sağlayacaktır.

2. Onur’un okulunda, geliri yakındaki bir köy okuluna gönderilmek üzere kermes yapıldı. Kermeste ev yapımı börek, kek, kurabiye, poğaça ve pastalar satıldı. Çeşitli süs eşyaları, kitaplar da satılarak parası toplandı. Toplanan paralar, köydeki ilkokula, ihtiyacı olan çocuklara yardım edilmek üzere gönderildi.
Yukarıda verilen etkinliğin öğrencilere ve topluma katkıları nelerdir? Yazınız.

Yorum yapın