3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık ders kitabı cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık ders kitabı cevapları en güncel haliyle sitemizde. 3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık ders kitabı cevapları.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım Sayfa 49, 50, 51, 52 cevapları

Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Büyüklerimin Zamanı ile Benim Zamanım Sayfa 49, 50, 51, 52 Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Sayfa 49 Cevapları

Bir yaşınızda ve son bir yıl içinde çekilmiş fotoğraflarınızı inceleyiniz, Her iki fotoğrafı karşılaştırarak fotoğraflarda gördüğünüz farklılıkları söyleyiniz.

Cevap: Bir yaşında çekildiğim fotoğraf ile şu anki fotoğrafımı karşılaştırdığım zaman fiziksel olarak pek çok farklılığın olduğunu görüyorum. Boyumun uzadığını, kilomun arttığını, büyümüş olduğumu fark ettim.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Sayfa 52 Cevapları

Sizin çocukluğunuz ile aile büyüklerinizin çocukluk dönemi arasında en önemli farklılık sizce hangisidir? Neden?

Cevap: En önemli fark teknolojik gelişmeler. Büyüklerimin çocukluğu zamanında teknolojik gelişmelerin bu kadar yaygınlaşmamış olduğunu fark ettim.

Konuyu Pekiştirelim

Aile büyüklerinizden birisiyle (büyükanne, büyükbaba), onun çocukluğu hakkında bir röportaj yapınız. Röportajda elde ettiğiniz bilgileri kullanarak aşağıdaki çalışmayı yapınız. Kendi çocukluğunuz ile aile büyüklerinizin çocukluk dönemleri arasındaki farklılıkları yazınız.

Ben büyükbabamla röportaj yaptım. Bu röportaj sonucu elde ettiğim bilgileri aşağıya yazdım.

Aile büyüğümün çocukluk döneminin özellikleri: Büyükbabamın evlerinde elektrik yokmuş ve gaz lambası ile aydınlanıyormuş. Cep telefonu yerine ankesörlü telefonları kullanıyor ve uzaktaki sevdiklerine mektup yazıyorlarmış. Kirlenen elbiseler elde yıkanıyormuş. Tarlalar ise öküzler yardımıyla sürülüyormuş.

Benim çocukluk dönemimin özellikleri: Benim zamanımda ise evimizde elektrik var ampulle aydınlanıyoruz. Ankesörlü telefon yerine cep telefonlarını kullanıyoruz. Sevdiklerimize mektup yerine mail atıyor veya arıyoruz. Elbiselerimiz ise elde değil çamaşır makinesinde yıkanıyor. Tarlalar ise traktör yardımıyla sürülüyor.

Yorum yapın