5. Sınıf Ata Sosyal Bilgiler Sayfa 99 Cevapları

5. Sınıf Ata Yayıncılık Sosyal Bilgiler Sayfa 99 Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

ilinçsiz genel ağ kullanımının neden olabileceği tehlikeleri sıralayınız.

Bilinçsiz genel ağ kullanımının neden olabileceği tehlikeleri sıralayınız bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Genel ağ üzerinden iletişim kurduğumuz kişiler acaba nasıl insanlardır? Çünkü karşımızda kim olduğunu bilmeden bizler onlarla iletişim kuruyoruz. Bence görselde bu soruna dikkat çekilmektedir.

Günümüzde bilgisayar ve genel ağ, sadece yetişkinlerin değil çocukların da oldukça sık kullandığı iletişim araçlarıdır. Birçok anne baba, bilgiye daha çabuk ve etkin bir şekilde ulaşmak için çocuklarına bu tür imkânları sunmak istemektedir. Türkiye’de genel ağ kullanımı hızlı bir şekilde yaygınlaşmaktadır. Özellikle çocuklar ve gençler teknolojik gelişmelere yoğun ilgi göstermektedir. Genel ağ; dünyada yaşanan gelişmelerden haberdar olmaları, öğrenmeleri ve eğlenmeleri için çocuklara bir ortam sunar. Bunun yanında genel ağ, güvenli kullanılmadığında çocukların yasal olmayan, şiddet içeren sitelere erişimini sağlamakta ve tehlikeli insanlarla iletişime geçmelerine neden olarak çeşitli risklerle karşı karşıya kalmalarına da ortam hazırlamaktadır.

Yukarıdaki görsellerden hareketle bilinçsiz genel ağ kullanımının neden olabileceği tehlikeleri sıralayınız.

İnternet kullanımı için geçirilen uzun saatler, çocuklarda hareketsizlik ile birlikte yeme bozuklukları ve ortopedik sorunları da beraberinde getirmektedir. Uzun süre kullanmak baş ağrısına neden olmaktadır. Ayrıca istenmeyen zararlı içeriklerin de görülmesine neden olabilmektedir.

5. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI CEVAPLARI

Yorum yapın