6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları FCM Yayınları Sayfa 48 Cevapları

6. sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi fcm yayınları sayfa 48 cevapları en güncel haliyle sitemizde. 6. sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitabı sayfa 48 cevabı fcm yayınları görmek için aşağıdaki görsele bakabilirsiniz.

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı FCM Yayınları Sayfa 48 Cevapları


Teravih namazı tek başına da cemaatle de kılınabilir. Ancak dinimizde namazların cemaatle kılınması daha sevaptır. Peygamberimiz (s.a.v.) bir hadisinde, “Cemaatle kılınan namaz, tek başına kılınan namazdan yirmi yedi derece daha faziletlidir.” buyurmuştur. Hz. Peygamber (s.a.v.) başka bir hadisinde de şu müjdeyi vermiştir: “Kim yatsı namazında cemaatte hazır bulunursa gecenin yarısını namazla geçirmiş gibi sevap kazanır. Yatsı ve sabah namazlarında cematte bulunan kimseye ise bütün geceyi namazla geçirmiş gibi sevap yazılır.

Gerek beş vakit namazda gerekse cuma, bayram ve teravih namazlarında camilerde bir araya gelen insanlar birbirleriyle görüşme, sohbet etme, yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurma imkânı bulurlar. Birbirlerinin sorunlarından ve sıkıntılarından haberdar olurlar. Birbirlerine yardımcı ve destek olurlar. Bu da Müslümanlar arasındaki dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirir. Toplumdaki paylaşma ve yardımlaşmayı artırır. Ayrıca cuma ve bayram namazlarından önce camilerde yapılan vaazlar, okunan hutbeler Müslümanların çeşitli konularda bilgilenmesini sağlar. İnsanların dinî konulardaki eksikliklerini gidermelerine katkıda bulunur.

Aşağıya namazın önemini ifade eden bir yazı yazınız.

• Cevap: Namaz insana daima Allah-ı hatırlatarak kalplere sorumluluk duygusunun yerleşmesini sağlar ve böylece kişinin günah işlemesini önler. Gerçekten namaz, hayâsızlıktan ve fenalıktan alı koyar. Doğru namaz kılmanın önemi nedir? Namazını doğru kılan kimse Allah’ın sevgisini ve hoşnutluğunu kazanır. Namaz insana daima Allah-ı hatırlatarak kalplere sorumluluk duygusunun yerleşmesini sağlar ve böylece kişinin günah işlemesini önler. Bu konuda Kuran-ı Kerimde şöyle buyrulmaktadır; Sana vahyolunan kitabı oku, namazı dosdoğru kıl. Gerçekten namaz, hayâsızlıktan ve fenalıktan alı koyar.

6. SINIF DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ FCM YAYINLARI DERS KİTABI CEVAPLARI

6. SINIF DERS KİTABI CEVAPLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

6. sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi fcm yayıncılık sayfa 48 cevapları en güncel haliyle sitemizde. 6. sınıf din kültürü ve ahlak bilgisi ders kitabı cevapları sayfa 48 fcm yayıncılık ile ilgili sorularını varsa yorumlar kısmına yazabilirsiniz.


Yorum yapın