7. Sınıf Tutku Fen Bilimleri Sayfa 211 Cevapları Tutku Yayınları

7. sınıf fen bilimleri sayfa 211 cevapları tutku yayınları. 7.Sınıf Tutku Yayıncılık Fen Bilimleri Sayfa 211 Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

7. Sınıf Tutku Fen Bilimleri Sayfa 211 Cevapları

Çevrenizdeki bitki ve hayvanları gözlemleyerek bunların büyüm ve geliştirme süreçleri

Çevrenizdeki bitki ve hayvanları gözlemleyerek bunların büyüm ve geliştirme süreçlerini açıklayınız, Bitki ve hayvanlarda büyüme ve gelişmeye etki eden faktörleri çeşitli kaynaklardan araştırınız. Elde ettiğiniz bilgiler hakkında kısa bilgiler:

Çevrenizdeki bitki ve hayvanları gözlemleyerek bunların büyüm ve geliştirme süreçlerini açıklayınız.

Cevap: Oksijen, su ve ışık Beslenme, egzersiz yapma, uyku büyüme ve gelişmeye etki eden faktörlerden bazılarıdır. Canlılar yaşamak için bazı ortak maddelere gereksinim duyar. Su, bu maddelerin başında gelir. En basit canlıdan en gelişmişine kadar tüm canlılar suya muhtaçtır. Su ihtiyacını yeterince karşılayamayan bir hayvanın gelişimi yavaşlar. Bu durum uzun sürerse hayati tehlike başlar. Aynı durum sulanmayan bir bitki için de geçerlidir. Susuz kalan bir bitkinin gelişimi yavaşlar, hatta durabilir. Susuzluk uzun sürerse bitki kuruyabilir.

Bitki ve hayvanlarda büyüme ve gelişmeye etki eden faktörleri çeşitli kaynaklardan araştırınız. Elde ettiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla paylaşarak tartışınız.

Cevap: Hayvanlarda Beslenme, egzersiz yapma, uyku büyüme ve gelişmeye etki eden faktörlerden bazıları iken bitkilerde ise oksijen, su ve ışık büyüme ve gelişmeye etki eden faktörlerdir.

7. Sınıf Fen Bilimleri Tutku Yayınları Ders Kitabı Cevapları Tamamı İçin Tıklayınız

Yorum yapın