8. Sınıf Nev Kitap İnkılap Tarihi Sayfa 127 Cevapları

8. Sınıf Nev Kitap İnkılap Tarihi Sayfa 127 Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

Türk Dil Kurumunun günümüzde yaptığı faaliyetler hakkında sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Türk Dil Kurumu, kısaca TDK, Türkçeyi incelemek ve Türkçenin gelişmesi için çalışmak amacıyla 12 Temmuz 1932’de Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan kurumdur. Türkiye’nin başkenti Ankara’da yer alan kurum, Türk dili üzerine çalışmaların yapılıp yayımlandığı bir merkezdir. Türk Dil Kurumu başlangıçtan beri çalışmalarını iki ana eksen üzerinde yürütmüştür:

1. Türk dili üzerinde araştırmalar yapmak, yaptırmak;
2. Türk dilinin güncel sorunlarıyla ilgilenerek çözüm yolları bulmak.

Türk Dil Kurumu, cumhuriyet ilke ve inkılapları doğrultusunda ve yapılan harf devriminin ardından 1932 yılında kurulmuştur. Türk dilinin korunması, Türk eserlerinin korunması, yayımlanması ve geliştirilmesi, dünyaya duyurulması ve eğitimin de desteklenmesi adına kurulan bir kurumdur.

Türk Dil Kurumu, Türk dilinin korunmasında, geliştirilmesinde, unutulmamasında gerekli ve etkili yayınlar yaparak Türk dili kavramlarını ve kurallarını yaşatmak, öğretmen adına faaliyetler göstermektedir.

Türk Dil Kurumu, alanında sağlıklı ve köklü çalışmalar yaparak varlığını korumakta ve Türk dilinin de gelişmesini sağlamaktadır. Türk dilinin yabancı dillere karşı korunması çağımızın en önemli dil sorunları arasında yer almaktadır.

8. SINIF İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK DERS KİTABI CEVAPLARI

Yorum yapın