Aklından Bir Sayı Tut Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Aklından Bir Sayı Tut'un Fotoğrafı

Kitap Aklından Bir Sayı Tut
Yazarı John Verdon
Türü Polisiye Kitaplar
Kategoriler En Çok Okunanlar
Kitap Önerileri
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 2010

John Verdon tarafından 2010 yılında kaleme alınmış olan Aklından Bir Sayı Tut kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Aklından Bir Sayı Tut pdf, Aklından Bir Sayı Tut konusu, Aklından Bir Sayı Tut karakterleri, Aklından Bir Sayı Tut yorumları, Aklından Bir Sayı Tut açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Aklından Bir Sayı Tut – John Verdon


Aklından Bir Sayı Tut Kitabının Karakterleri

Mark Mellery: Katilin peşine düştüğü kurbanıdır.

Dedektif Gurney: Romanın ana karakteridir. Bir katili bulmak için tüm yetenekleri kullanmak zorunda kalır.

Madeleine: Dedektif Gurney’nin oldukça akıllı eşidir.


Aklından Bir Sayı Tut Kitabının Konusu

Bir seri katilin kurbanları arasındaki ortak farkı bulmaya çalışan ve peşinden ayrılmadan yakalamaya çalıştığı bir dedektifin heyecanlı kovalamacasını konu edinmiştir.


Aklından Bir Sayı Tut Kitabının Özeti

Önce kurbanlarına çeşitli mektuplar yazan ve onları ne kadar iyi tanıdığını ortaya koyan bir katil, normal bir sabaha uyanan adama sırlarla dolu bir mektup yazar. Mektuba bir ve bin arasındaki sayıyı tutması ile başlar. Fakat bu sayılar tam olarak nedir ve bu sayıların kurbanların yaşamlarında ne önemi var?

Mark Mellery için bir mektup gelir. Bu mektupta ondan bin ile bin arasında bir sayı tutmasını ister. Mark Mellery bir numara tutuyor ve bir sonraki kâğıt yaprağında tuttuğu numarayı görüyor. Bu soğukkanlı katil, onu ne kadar iyi tanıdığını kanıtlar ve şimdi intikam için gelir. Sonra Mark hemen arkadaşı dedektif David Gurney’i arar. Gurney, tüm becerilerini kullanarak bu katili bulmak için ipuçları toplamaya başlar. Bu sırada arkadaşı, katilin kurbanı olur ve bu da emekli dedektifi daha da kızdırır. Bütün cinayetlerde aynı işaret var. Hepsi içki şişeleriyle öldürülür ve boğazları kesilir. Dedektif Gurney her şeyi bir kenara bırakacak ve tek bir hatayla katili bulmak için elinden geleni yapacaktır.


Aklından Bir Sayı Tut Kitabı Hakkında Bilgiler

  • John Verdon’un 2010 yılında yayınlanan ilk romanıdır.
  • Roman, emekli cinayet dedektifi David Gurney hakkında bir polisiyedir.

Aklından Bir Sayı Tut Kitabının Açıklaması

Bir adam, posta kutusuna bırakılmış imzasız bir mektup alır. Mektupta şöyle yazmaktadır: “Aklından herhangi bir sayı tut – 1 ila 1000 arasında herhangi bir sayı.” Adam öylesine 658 sayısını tutar. Not şöyle devam etmektedir: “Sırlarını nasıl bildiğimi göreceksin… küçük zarfı aç.”

“Aldıklarını geri vereceksin

Vermiş olduklarını aldığın zaman.

Biliyorum ne düşündüğünü,

Ne zaman uyuduğunu,

Nereye gittiğini,

Nereye gideceğini.

Seninle bir randevumuz var,

Bay 658.”

Sıradanlıklara meydan okuyan, anında başınızı döndürecek ve ilgi çekici karakterlerinin kalp atışlarını tüm gerçekliğiyle hissedeceğiniz bir kitap – Aklından Bir Sayı Tut kolay kolay unutmayacağınız bir roman.


Yorum yapın