Arachnoid Mater Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Arachnoid Mater'in Fotoğrafı

Kitap Arachnoid Mater
Yazarı Serkan Karaismailoğlu
Türü Romanlar
Kategoriler En Çok Okunanlar
Kitap Önerileri
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 2020

Serkan Karaismailoğlu tarafından 2020 yılında kaleme alınmış olan Arachnoid Mater kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Arachnoid Mater pdf, Arachnoid Mater konusu, Arachnoid Mater karakterleri, Arachnoid Mater yorumları, Arachnoid Mater açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Arachnoid Mater – Serkan Karaismailoğlu


Arachnoid Mater Kitabının Karakterleri

Tesla: Kitabın ana karakteridir. Kendi sırlarını da açığa çıkaran, gizemli bir karakterdir.

Ilias: Cinayet işleyerek kaçak duruma çıkan ve bu yüzden aranan karakterdir.

Meryam: Tesla’nın ablasıdır.


Arachnoid Mater Kitabının Konusu

Pia Mater ‘in devamı niteliğindedir. Birinci kitapta tanıtılan karakterlerin ikinci kitapta yaşadıkları gizemli olaylar çok ilginç bir şekilde anlatılıyor.


Arachnoid Mater Kitabının Özeti

Arachnoid’de kitap, Adam ile birlikte tanıtılır. Adam aradığı N0R9’u hastanenin kullanılmayan bir odasında bulur. Sonrasında 48. bölüme geçilir ve yaralı Tesla’nın başında duran Galen’in iç çatışmaları burada yer alır. Daha sonra, Ilias’ın işlediği cinayet ve polisten kaçışına odaklanılır. O sırada hastanede olan Galen, Tesla ve Pia, polise ne diyeceklerini kendi aralarında konuşurlar. Galen, gücüne olan inancını ifade eder. Ancak kendisinden daha güçlü olan Atlas’ı henüz tanımıyor. Bu sırada Meryam hastanede yemek yer ve Tesla ile olan anılarını hatırlar. Tesla’nın ekstramofillerden (aşırı koşullarda yaşayabilen canlılar), Mariana Çukuru’ndan bahsettiği anı düşünür. Bir an intihar etmeyi düşünür ama sonra karnındaki oğlundan güç almaya çalışır ve bu düşünceleri aklından uzaklaştırır. O sırada polis hastaneye gelerek Pia ve Galen’i sorgular ve Pia, katilin İlias olduğunu söyler. İlias ise Galen ve Galen’in elindeki teknolojiden kaçmak için harekete geçmiş ve Deep Web’de tanıştığı Coccyx kod adlı kişiye gidiyordu. Coccyx 16 yaşında çelimsiz bir çocuktu ve onunla birkaç yıl önce yüz yüze tanışmışlardı. İlias güvenebileceği tek kişiye giderken intikamını Galen ve Tesla’dan alacağına yemin eder. Bu sırada Tesla, avukatlarla birlikte polise haber verir. Perit ise gerçekte var olmadığı halde karısı Meryam’ı kaybettiğini anlar. İlerleyen bölümlerde Pia, Galen, Atlas, Tesla ve Ilias’ın başına birçok olay geliyor. Pia, Neon’un askeri Atlas yüzünden annesi Vera’yı ve ağabeyi Alef’i kaybeder. Galen ona destek olurken, Ilias Coccyx’e geldi. Coccyx, 12 kişilik (meslektaşları) bir villada yaşar ve villada hiçbir teknolojik alet yoktur. İlias bu duruma başta şaşırsa da sonradan alışır. Ayrıca Ilias, Coccyx’e Galen’i anlattır ve Coccyx ve Galen’e siber saldırı planllar.

Perit ise Meryam’ın da tanıdığı psikiyatrist Aren ile konuşuyor ve orada karar verir. Noah ise merkez üssüne giderek aslında bir Neon ürünü olan Alef ile ilgili tüm bilgileri inceler. Alef’in gerçek adı N0R9. Noah ise Neon’un sahibi ve gelecekte homo neon olarak adlandırılan ileri insan toplumunun atasıdır. Bu nedenle, elde edebileceği bilgiler onun için çok önemlidir. Neon, Eva’nın güvenlik sistemi ile kolayca Neon’da iletişim sağlarken, NR09’dan Alhazen’e bilgi gönderir. Bu sırada Pia kendine ağabeyi hakkında sorular sorar. İlias ise Galen ile ilgili tüm bilgileri, Galen’in şirketini hacklemek için Coccyx ile birlikte yaşayan İris’e gönderir. Alhazen ve Noah, N0R9 ile ilgili bilgiler ışığında N0R10’un peşindedir. N0R10’un Eva ve Yo Kan’ın kendi kızlarından biri olduğunu bilmiyorlardı. Daha sonra bunu öğrenecekler ve adının Tesla olduğunu öğrenecekler. Pia ise geçmişin tozlu sayfalarında gezinir ve kendisi hakkında çok şey öğreneceği bir kapı açar. Kitabın sonunda Pia annesinin hayatta olduğunu öğrenir. Onunla kendisi hakkındaki gerçeği konuşur ve hayatındaki her şeyi geride bırakır.


Arachnoid Mater Kitabının Açıklaması

Mater Serisinin ikinci kitabı Arachnoid Mater ile okurlarla buluşuyor. Serinin ilk kitabı olan Pia Mater ‘den sonra merakla beklenen ve ilk kitabın devamı niteliğindeki bu eser, okuyucuyu inanılmaz heyecanlı ve gizemli olaylara sürükleyecek gene. Hepimizin yakından tanıdığı karakterlerin yaşadıkları esrarengiz olaylara bir kez daha şahit olacağız. Bu heyecanı yaşarken yazarın incelikle metnin içine işlediği bilimsel veriler ise eminiz ki Nöro Roman sevenleri Mater Serisine hayran bırakacak.

Merhaba okuyucu. Kim olduğunu ya da hangi tarihte olduğumuzu bilmiyorum ama şu an bu satırları okuduğuna göre bir şekilde yolumuz kesişmiş demek. Baştan uyarayım. Burada yazanlar küçük bir olayın parçasıymış gibi görünse de aslında kökleri oldukça derinlere uzanan karışık bir hikâye var karşında. Hatırlayabildiğim kadar yazmaya çalıştım her şeyi. Çünkü ben sonum. Olur, da bana bir şey olursa, nöronlarımda yaşamakta olan bu bilgiler toprağa gömülecek. O yüzden her şeyi yazmak istedim. Geçmişim ve hatıralarım ölmesinler diye onları diri diri sayfaların içine gömdüm. Umarım beni ve yaşadıklarımı anlarsın. Evime ve vücuduma hoş geldin.

İlk baskıya özel yazar notu ile ARACHNOID MATER sizlerle…

Keyifli okumalar…

(Tanıtım Bülteninden)


Yorum yapın