Aynalı Tılsımlar Dükkanı Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Aynalı Tılsımlar Dükkanı'nın Fotoğrafı

Kitap Aynalı Tılsımlar Dükkanı
Yazarı Melda Kamhi Kosif
Türü Romanlar
Kategoriler En Çok Okunanlar
Kitap Önerileri
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 2020

Melda Kamhi Kosif tarafından 2020 yılında kaleme alınmış olan Aynalı Tılsımlar Dükkanı kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Aynalı Tılsımlar Dükkanı pdf, Aynalı Tılsımlar Dükkanı konusu, Aynalı Tılsımlar Dükkanı karakterleri, Aynalı Tılsımlar Dükkanı yorumları, Aynalı Tılsımlar Dükkanı açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Aynalı Tılsımlar Dükkanı – Melda Kamhi Kosif


Aynalı Tılsımlar Dükkanı Kitabının Karakterleri

Kitaptaki başkarakter Efsun’un, annesiyle çok özel bir bağı vardır. Kursa kayıt olan diğer dört kişi Melek, Alev, Cem ve Müzeyyen de birbirinden çok farklı, geçmişiyle yüzleşemeyen kişilerdir.


Aynalı Tılsımlar Dükkanı Kitabının Konusu

Kitabımızda annesini trafik kazasında kaybeden Efsun’un, kendisine kalan mum dükkânını yaşatma mücadelesi sırasında yolları kesişen dört farklı karakter Melek, Alev, Cem ve Müzeyyen’in geçmişte kalamamış, yüzleşmekten çekindikleri sorunlarını birlikte nasıl çözdükleri anlatıyor.


Aynalı Tılsımlar Dükkanı Kitabının Özeti

Kokuların bizi nasıl etkileyip geçmişimiz ile nasıl bağlantılı olduğundan, renklerin anlamlarından ve bize hangi duyguları verdiğinden ve mumlardan bahsediliyor.

Bir kaç saat olumsuz şeylerden uzaklaşmak istediğinizde, kahve ya da çayınızı yudumlarken; renklerin, kokuların, taşların insanlar üzerindeki etkilerine ya da tılsımına sığınmak isterseniz okuyabilirsiniz.

Satır aralarına pek çok kişisel gelişim ve farkındalık cümleleri serpiştirilmiş olan bu kitabımızın ilk cümlesinde de yazarımızın yazdığı gibi, başkası için kalben atılan her adım aslen kendi tefekkür yolunda atılmış bir adımdır. Her ruh kendi özünün arayışında olmasına rağmen, aynayı kendine çevirerek derinliklere inip, kendi özüyle tanışmaktan bir o kadar korkar.

Kitabımızdaki karakterler de kendi suretlerinin yansıması olan diğer insanlarla kendi hayatlarını bir şekilde şahlandırıyor, kendi tılsımlarını yaratıyorlar.

İşte bu noktada unutmamız gereken en büyük gerçek, hepimizin Bir’in vazgeçilmez parçaları olduğumuzdur.

Keyifli okumalar…


Aynalı Tılsımlar Dükkanı Kitabının Açıklaması

Tılsım; bir mucizeyi harekete geçirmektir. Kadere yeni bir akış kazandırmaktır. Şifayı başlatmaktır. Gerisi tamamen sana kalmış…

Peki, nasıl yapılır tılsım?

Binlerce ritüeli vardır… Belki binlercesi daha vardır bilinmeyen… Lakin bunların hiçbir önemi yok…

İyi bir tılsım gücünü ritüellerinden almaz… Ritüel sadece rotadır. Mucizeyi başlatacak olan tılsımı yapabilmek için üç şeye ihtiyaç vardır.

Niyet, inanç ve eylem…

Bütün bunları etkili bir şekilde bir araya getirebilmek elbette sanatkârca bir incelik, bilgi ve deneyim gerektirir.

Aynalı Tılsımlar Dükkanı, sokakta karşılaşmaları bile neredeyse imkânsız gibi görünen birbirine hiç benzemeyen beş kişiyi, Balat’ta bir mum dükkânında bir araya getiriyor. Her biri kişisel tarihinde görünmeyen gizli yaralar almış bu beş karakter, yaşamlarını değiştirecek olan o kararı verdiklerinde dünyanın en eski, en kadim tılsımını gerçekleştirmeye başladıklarının farkında bile değillerdi.

Melda Kamhi Kosif’in ilk romanı Aynalı Tılsımlar Dükkanı sonsuz bir evrensel sistemi küçücük bir mum dükkânının içine sığabilen basit ama sert deneyimlerle anlatıyor.

(Tanıtım Bülteninden)


Yorum yapın