Berk’in Gizli Gücü Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Berk'in Gizli Gücü'nün Fotoğrafı

Kitap Berk’in Gizli Gücü
Yazarı Cemil Kavukçu
Türü Hikaye Kitapları
Kategoriler Kitap Önerileri
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 2018

Cemil Kavukçu tarafından 2018 yılında kaleme alınmış olan Berk’in Gizli Gücü kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Berk’in Gizli Gücü pdf, Berk’in Gizli Gücü konusu, Berk’in Gizli Gücü karakterleri, Berk’in Gizli Gücü yorumları, Berk’in Gizli Gücü açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Berk’in Gizli Gücü – Cemil Kavukçu


Berk’in Gizli Gücü Kitabının Karakterleri

Berk: Anne ve babasının ayrılması ile annesi ile Bodrum’da yaşamaya başlar. Annesi yaşadığı bu ayrılıktan dolayı Berk ile zaman geçirerek onun üzülmemesi için elinden geleni yapar.


Berk’in Gizli Gücü Kitabının Konusu

Türk öykücülüğünün usta yazarlarından Cemil Kavukçu, Berk’in Gizli Gücü’nde çocukların hayal gücünden bir kesit sunuyor bizlere…

Kitap, anne ve babasının boşandıktan sonra gerçek hayatın tüm ağırlığını iliklerinde hisseden Berk’in, çocukluk masumiyetini ve kendi dünyasında hayali arkadaşlarıyla yaşadığı deneyimlerini konu ediniyor.


Berk’in Gizli Gücü Kitabının Özeti

“Denizler, içinde yaşayan canlıları biliyor mudur?” diye sorar Berk annesine. Bu soru okuyucusunu da içine alır kitabın ve Berk’in deniz canlıları ile olan öyküsü başlar bu noktada.

Berk, anne ve babası ayrıldıktan sonra Bodrum’da annesiyle birlikte yaşamaya başlar. Hayatındaki eksikliği ona hissettirmemeye çalışan annesi, oğluyla birlikte “pembe cumartesiler” düzenler. O günlerde Berk istediği gibi yaşar. İstediğini yapabilir. Ancak bir gün annesi ona bir “pembe Çarşamba” yaşatarak bir sürpriz yapar. Bu sürpriz günün sonunda Berk, edindiği kitaptaki deniz canlılarıyla arkadaş olur ve onlarla rüyalarında yaşamaya başlar. Günler geçtikçe Berk rüyalarında deniz canlılarıyla daha çok vakit geçirmeye başlar. Ve bir gün, bir sıkıntı anında, bu yaratıklardan Lu’nun sesini duyar: “Senin de güçlerin var, akıllı. İncin hangi gün dayanır?” Bu sesin ardından Berk, masasının çekmecesinden küçük makası alır ve istiridye resmini dikkatlice oyup kâğıttan ayırır. Bu resmi her zaman yanında taşıyacaktır. Artık Berk’in gizli bir gücü var! Bu gizli gücü ne yaptı? Buraya yazarsam kitabın heyecanı kaybolur. Ama şu kadarını söyleyebilirim. Tabii ki sekiz yaşında bir çocuk ne yapmak istiyorsa onu yaptı.

Keyifle okunacak bir kitap, yaz tatilinde olan ve denizde bolca vakit geçirebilen çocuklar tarafından zevkle okunur.


Berk’in Gizli Gücü Kitabının Açıklaması

Denizin derinliklerinde… Annesi ile birlikte Bodrum’a taşınan Berk, yeni hayatına alışmaya çalışıyordu. Diğer yandan da denizlerle ilgili kitaplar okuyordu. Seçtiği bir kitabın onu yepyeni bir maceraya sürükleyeceğinden habersizdi.

(Tanıtım Bülteninden)


Yorum yapın