Dedemin Adası Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Dedemin Adası'nın Fotoğrafı

Kitap Dedemin Adası
Yazarı Benji Davies
Kategoriler En Çok Okunanlar
Kitap Önerileri
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 2017

Benji Davies tarafından 2017 yılında kaleme alınmış olan Dedemin Adası kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Dedemin Adası pdf, Dedemin Adası konusu, Dedemin Adası karakterleri, Dedemin Adası yorumları, Dedemin Adası açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Dedemin Adası – Benji Davies


Dedemin Adası Kitabının Konusu

Dünyaca ünlü yazar-çizerden bir aile büyüğünü kaybedişini yumuşak bir öykü ile kaleme alan muhteşem resimlerle dolu bir eser sizlerle…


Dedemin Adası Kitabının Özeti

Hassas konulardan biri olan ölüm…

Sevdiğimiz birini kaybetmek, bununla başa çıkmak biz büyükler için bile ne kadar zor iken küçük yaşlardaki çocuklarımıza kayıpları ölümü anlatmak ebetteki çok daha güçtür.

Ödül almayı hak eden bu duygu yüklü kitabımızda Sid ve dedesinin hikâyesi anlatılıyor.

Sid bir gün dedesinin evine gider ve dedesi ona gizli bir kapı gösterir. Bu kapıdan geçip Harika bir adaya seyahate çıkarlar. Harika bir ev, güzel hayvan dostlara sahip olurlar.

Geri dönüş vakti geldiğinde ise Dedesi Sid ‘e geri dönemeyeceğini söyler ve vedalaşıp ayrılırlar.

Ertesi gün tekrar dedesinin evine giden Sid, dedesini evde bulamaz. Dedesi evde yoktur. O gizli kapıda kaybolmuştur. Fakat Sid ‘e bırakılmış zarf içinde bir fotoğraf vardır.

Fotoğrafta Dedesi adadaki arkadaşlarından biriyle ve mutludur.

Sid’in Dedesi yoktur fakat içi rahattır. Onun geri dönmeyeceğini, onu özleyeceğini bilse de Dedesi gittiği yerde mutludur.

Görselleri ve konusu ile okunmaya değer olan bu kitabımız her çocuğun kütüphanesinde bulunmalı…

Ödülleri

  • 2015 Sainsbury Yılın Çocuk Kitabı Ödülü
  • 2015 AOI Uluslararası İllüstrasyon Ödülü
  • Kate Greenway Ödülü Adayı

Dedemin Adası Kitabının Açıklaması

Sid’in dedesi, evlerinin çok yakınında oturur ve Sid ne zaman istese dedesinin evine gider. Bir gün Sid, yaşlı adamı evin çatı katında bulur. Dedesi onu büyük metal bir kapının ardına saklanmış gizli bir dünyada yolculuğa davet eder ve böylece birlikte hayvanlarla dolu yemyeşil bir adaya giderler. Eve dönüş vakti gelmiştir, ama Sid’in dedesini adada bırakması gerekecektir…

Dünyaca ünlü yazar-çizerden, bir aile büyüğünü kaybetmeyi konu alan bu resimli kitap, hassas bir temayı yumuşacık bir öykü ile anlatıyor. Sevdiklerimizin ne kadar uzağa da gitseler hep yakınlarımızda olduğunu gösteren, ödüllü bir eser.


Yorum yapın