Ferrarisini Satan Bilge Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Ferrarisini Satan Bilge'nin Fotoğrafı

Kitap Ferrarisini Satan Bilge
Yazarı Robin Sharma
Türü Kişisel Gelişim Kitapları
Kategoriler En Çok Okunanlar
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 1996

Robin Sharma tarafından 1996 yılında kaleme alınmış olan Ferrarisini Satan Bilge kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Ferrarisini Satan Bilge pdf, Ferrarisini Satan Bilge konusu, Ferrarisini Satan Bilge karakterleri, Ferrarisini Satan Bilge yorumları, Ferrarisini Satan Bilge açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Ferrarisini Satan Bilge – Robin Sharma


Ferrarisini Satan Bilge Kitabının Karakterleri

Hikayede geçen bahçe, fener kulesi, sumo güreşçisi, pembe kuşak, kronometre, güller ve patika, aydınlanmış bir yaşam için gerekli yedi erdemi ifade etmekte olup her erdemin açıklamaları da hikayeye bağlı olarak aşağıdaki gibi açıklanmıştır;

Bahçe: Zihnin kontrolünü el almak, zihni geliştirerek yaşam kalitesini yükseltmek,

Deniz Feneri: Amaç edinip amaca sadık kalmak, yaşam görevini keşfetmek,

Sumo Güreşçisi: Kaizen’i uygulamak, kendini kontrol etmek, yaşam ustalığı DNA’sına ulaşmak,

Pembe Kordon: Disiplinli yaşamak, disiplini sürekli ve cesurca inşa etmek,

Kronometre: Zamana saygı göstermek, önceliklere odaklanıp dengeyi korumak ve yaşamı sadeleştirmek,

Sarı Güller: Çıkar gözetmeksizin başkalarına yardım etmek ve yaşam kalitesini artırmak,

Elmas Kaplı Patika: Anı kucaklamak, anı yaşamak, yaşam yolculuğunun tadını çıkarmak


Ferrarisini Satan Bilge Kitabının Konusu

Kariyerindeki başarısı, içindeki derin boşluğu gizlemeye yetmeyen ünlü avukat Julian Mantle’ın hikâyesini anlatan Ferrari’siniSatan Bilge, hayatta neyin önemli olduğuna ve sonunda gurur duyacağınız bir yaşam sürmenizi neyin sağlayacağına dair unutulmaz bir ders veriyor ve okurların refaha, mutluluğa ve iç huzuruna …


Ferrarisini Satan Bilge Kitabının Özeti

Julian adlı başarılı ve hırslı bir avukatın bu bilgelik yolculuğu, duruşma esnasında geçirdiği kalp krizi ile başlar. Arkadaşları onun öldüğünü düşünürken Julian , Kırmızı Ferrariside dahil sahip olduğu tüm mal varlığını satarak Hindistan’ a doğru yola çıkar. İlk olarak Sivana bilgesi Yogi Raman ve bu bilgenin köyündeki diğer bilgeler ile tanışır. Bu tanışmayla üç sene sürecek olan bir serüvende başlamış olur. Yogi Raman, Julian’a bir hikaye anlatır. Bu hikaye ile Julian aydınlanmaya ulaşmanın gerekliliği olan yedi erdemi de dinlemeye başlar. Hikayede geçen tüm terimlerin hepsi ayrı bir anlam içerir ve bütününde aydınlanmış bir hayatı temsil eder. Hikayeyi dinlediği bu süreçte Julian , bilgelerin yaşamına uyum sağlar, onlar gibi yaşar ve tüm hayatı da zaman içinde değişir. Tekrar ülkesine döndüğünde ise onun gibi avukat olan yakın arkadaşı bile onu tanıyamaz. O kadar değişmiştir ki daha genç ve daha mutlu görünen Julian’daki değişimi ve bilgeliği konuştukça fark eder. Bir gece süren uzun bir sohbet ile Julian tüm başından geçenleri bizlere ve arkadaşına bu şekilde anlatmış olur.

Bizler için önemli olan mutluluk , huzur, yaşam, disiplin, zaman gibi hayatımıza değer katacak birçok kavramın sırrını belki de sizlerde benim gibi öğretirken keyif veren bu kitapta bulacaksınız. Tek yapmanız gereken kitapta önerilen öğretileri okumak. Uygulaması ise size kalmış…Keyifli okumalar…


Ferrarisini Satan Bilge Kitabının Açıklaması

On yıl önce bir kitap yayımlandı ve milyonların yaşamını değiştirdi. Kariyerindeki başarısı, içindeki derin boşluğu gizlemeye yetmeyen ünlü avukat Julian Mantle’ın hikâyesini anlatan Ferrari’sini Satan Bilge, hayatta neyin önemli olduğuna ve sonunda gurur duyacağınız bir yaşam sürmenizi neyin sağlayacağına dair unutulmaz bir ders veriyor ve okurların refaha, mutluluğa ve iç huzuruna kavuşmalarını sağlayacak çözümler öneriyor.

“Öğretirken keyif de veren, büyüleyici bir öykü.”

– Paulo Coelho –

“Sansasyonel. Bu kitap hayatınızı değiştirecek.”

– Mark Victor –

“Yaşamın büyük sorularına ışık tutuyor.”

– Edmonton Journal –

“Herkesin faydalanabileceği sade bir bilgelik.”

– Calgary Herald –

“Bu kitap, sağduyu ve bilgeliğin altın madeni.”

– Larry Tapp –

“Robin Sharma’nın hayatımızı değiştirecek önemli bir mesajı var. Kişisel memnuniyetin telaşlı bir çağda yazılmış, eşine rastlanılamayacak kitabı.”

– Scott DeGarmo, Success Magazine –

“Bir hazine; gerçek başarı ve mutluluk için zarif ve güçlü bir formül. Robin Sharma asırların bilgeliğini yakalayıp onu bu çalkantılı zamanlara uyarlamış. Bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız.”

– Joe Tye –

“Kesinlikle okunmaya değer… Okuyucularına hayatın karmaşası konusunda gerçekten yardımcı oluyor.”

– The Kingston Whig-Standard –

“Kişisel gelişim, kişisel verimlilik ve bireysel mutluluk dünyasına yapılan eğlenceli, büyüleyici ve düşsel bir yolculuk. Herkesin yaşamını zenginleştirecek ve hayata güzellikler katacak bilgelik hazineleri içeriyor.”

– Brian Tracy –

“Robin Sharma ruhani bir otoyolda kişisel memnuniyeti öneriyor.”

– Ottawa Citizen –

(Tanıtım Bülteninden)


Yorum yapın