Hayalden Kaleler Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Hayalden Kaleler'in Fotoğrafı

Kitap Hayalden Kaleler
Yazarı Olivier De Solminihac
Kategoriler En Çok Okunanlar
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 2019

Olivier De Solminihac tarafından 2019 yılında kaleme alınmış olan Hayalden Kaleler kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Hayalden Kaleler pdf, Hayalden Kaleler konusu, Hayalden Kaleler karakterleri, Hayalden Kaleler yorumları, Hayalden Kaleler açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Hayalden Kaleler – Olivier de Solminihac


Hayalden Kaleler Kitabının Konusu

Ebeveyn-çocuk ilişkilerindeki gelgitleri, hayalleri Kalelere sığdıramayan bir çocuğun duyguları ile yorumlamaya çalışılması konu edinmiştir.


Hayalden Kaleler Kitabının Özeti

Bir çocuğun kaybolma ve bulunma hikâyesinden daha fazlasını bulacağınız bu kitabımızda çocukların uçsuz bucaksız ve bir o kadar da eğlenceli olan hayal dünyasına dalacaksınız.

Okurlarını, kahraman ruhlu küçük bir çocuğun renkli iç dünyasına konuk eden Hayalden Kaleler, kırgınlıklar ve özlemle sınanan içten bir kendini tanıma öyküsü anlatıyor. Marie de Salle’in zarif desenleriyle de düş dünyanız renkleniyor.

Hikâyemizin kahramanı ailesi ile birlikte deniz kıyısına tatile gider. Yanlarındaki arkadaşı ile birlikte deniz kıyısında kumdan bir kale yaparlar. Hemen yanlarında bulunan üç çocuklu bir İngiliz ailesinin çocukları bu kaleyi işgal eder. Kahramanımız ve arkadaşı onları kovalarken kahramanımız ormanda kaybolur. Epey yürüdükten sonra karşısında bir kule görür ve hayal kurmaya başlar ve kendisini su krallığının gizemli ülkesinde bulur.

Sizlerde bu macera dolu tatili okuyup hayallere dalmak için geç kalmayın. Keyifli okumalar…


Hayalden Kaleler Kitabının Açıklaması

Gerçeklerle hayaller arasında su gibi bir yolculuk…

Neye Benzer Gelecek isimli kitabından tanıdığımız Fransız yazar Olivier de Solminihac’ın kaleme aldığı Hayalden Kaleler, çocukların kırılgan dünyasını olağanüstü bir incelikle yansıtan şiirsel bir roman.

8 yaş ve üzerindeki çocukları ve ruhu hep çocuk kalan yetişkin okurları, ucu bucağı olmayan bir hayal denizinde yüzdüren bu serüven dolu kitap, derinlikli metniyle alışılagelmiş kaybolma ve bulunma hikâyelerinden çok daha fazlasını vadediyor.

Ebeveyn-çocuk ilişkilerinde yaşanan gelgitleri, hayalleri kalelere sığmayan bir çocuğun duygularıyla yorumlamaya çalışan Hayalden Kaleler, Marie de Salle’in zarif desenleriyle düş dünyamızı renklendiriyor.

Siz hiç deniz kıyısında macera dolu bir yolculuğa çıkarken trafiğe takıldınız mı? Susadığınız için şimşekleri üzerinize çektiniz mi? Yalnız kalırsanız sığınmak için en yakın arkadaşınızla kumdan bir kale inşa ettiniz mi? Peki, kalenizi sahiplenen “İngilişler”i kovalarken kendinizi su krallığının gizemli dünyasında buldunuz mu? O hâlde şimdi geriye yaslanıp hayal kurma sırası sizde…

Okurlarını, kahraman ruhlu küçük bir çocuğun renkli iç dünyasına konuk eden Hayalden Kaleler, kırgınlıklar ve özlemle sınanan içten bir kendini tanıma öyküsü anlatıyor.


Yorum yapın