Kızlarıma Mektuplar Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Kızlarıma Mektuplar'ın Fotoğrafı

Kitap Kızlarıma Mektuplar
Yazarı Emre Kongar
Türü Yaşam Öyküsü Kitapları
Kategoriler Kitap Önerileri
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 2016

Emre Kongar tarafından 2016 yılında kaleme alınmış olan Kızlarıma Mektuplar kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Kızlarıma Mektuplar pdf, Kızlarıma Mektuplar konusu, Kızlarıma Mektuplar karakterleri, Kızlarıma Mektuplar yorumları, Kızlarıma Mektuplar açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Kızlarıma Mektuplar – Emre Kongar


Kızlarıma Mektuplar Kitabının Konusu

Amerika Birleşik Devletleri’ne eğitim ve öğretim görmek için giden ikiz kızlarına bir yıl arayla gönderilen 22 mektubu okurlarıyla paylaşıyor.


Kızlarıma Mektuplar Kitabının Özeti

Marmara üniversitesi iletişim fakültesi tarafından 2001 yılı En İyi Kitap Ödülü almış, akıcı bir dille yazılmış olan ve çok severek okuyacağınızı düşündüğüm bu kitabımız aslında 22 mektuptan oluşuyor.

İkiz kızları Ebru ve Elif e yazmış olduğu bu mektuplarda kendi hayatında yaptığı iyilikler ve yanlışlar kızlarına tavsiyeler kendi yaşadığı zorluklar abisini kaybetmesi gibi her şeyden bahsediyor.

Sevgi aşk yemek dinlemek kıskançlık vs. bunlar gibi birçok konu üzerinde duygu ve düşüncelerini dile getiriyor.

Her mektubunda farklı bir konuyu ele alan kitabımız sizin de favori kitaplarınız arasında yer alabilir.

Emre Kongar’ın baba kimliğinin ön plana çıktığı bu kitabını okurken bir babanın kızlarına olan sevgisine, özlemine ve endişelerine tanık olacaksınız ve sizlerde kendinizden bir parça bulacak belki de bu mektupların öznesi siz olacaksınız.

Dilerim bir kelebek bir gün sizin de omzunuza konar ve dilerim siz onu kaçırmazsınız. Dilerim bir gün yüreğine kelebek gibi konacak bir insanla karşılaşırsınız. Ve dilerim o insan, ruhuna konan bu kelebeği, hoyratça bir omuz silkişiyle kaçırmaz.”

Şüphesiz her kız çocuğu babasından bu kadar güzel sözler duymak ister.

Aşka, sevgiye, insanlığa dair o kadar güzel cümleler kurmuş ki Emre Kongar, her genç kızın olduğu kadar anne babaların da okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.


Kızlarıma Mektuplar Kitabının Açıklaması

Prf. Emre Kongar, bu kitabında, bireysel yaşam deneyimlerinden ve bilimsel bilgi birikiminden süzdüğü duygu ve düşüncelerini, kızlarına yazdığı mektuplar aracılığıyla bütün gençlere, anne-babalara ve öğretmenlere aktarıyor.


Yorum yapın