Kuş Kadın Harpy Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Kuş Kadın Harpy'ın Fotoğrafı

Kitap Kuş Kadın Harpy
Yazarı Megan Hunter
Türü Romanlar
Kategoriler En Çok Okunanlar
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 2021

Megan Hunter tarafından 2021 yılında kaleme alınmış olan Kuş Kadın Harpy kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Kuş Kadın Harpy pdf, Kuş Kadın Harpy konusu, Kuş Kadın Harpy karakterleri, Kuş Kadın Harpy yorumları, Kuş Kadın Harpy açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Kuş Kadın Harpy – Megan Hunter


Kuş Kadın Harpy Kitabının Karakterleri

Lucky: İki çocuk annesi kendisini çocuklarına ve eşine adamış bir kadındır.

Jake: Lucky’nin eşidir.


Kuş Kadın Harpy Kitabının Konusu

Güneşin bir ateş topu gibi yükseldiği ve tüm gün etrafı kavurduğu bir coğrafyada, geniş ve sıcak bir tarlanın yanında bir evde yaşayan Lucy ve Jake’nin yaşamını konu ediniyor.

Kuş Kadın Harpy, hem karanlık bir peri masalı hem de son derece sarsıcı bir intikam ve yenileniş hikâyesi sizlerle…


Kuş Kadın Harpy Kitabının Özeti

İki çocuk annesi Lucy, kariyerinden vazgeçmek uğruna kendini evlatlarına ve eşine adamış olan aynı zamanda çocukluğumda zor geçmiş olan bir kadın. Öyle ki annesinin babası tarafından şiddet gördüğüne de tanıklık etmiş.

Lucy ailesine kusursuz bir hayat sunmak için durmaksızın çabalarken kocasının ihanetini öğrenmesiyle büyük bir kırılma yaşıyor, ağlayıp sızlanmak yerine ceza vermeye “cüret” eden güçlü, kinci, ruhsuz bir yırtıcıya dönüşür. Romana ismini veren ve güçlü, kinci, ruhsuz bir yırtıcı olan mitolojik form Harpy, Kuş Kadın Harpy’de sıkça ortaya çıkıyor. Kuş Kadın Harpy, kendisini ailesine adayan Lucy’nin yıkıcı ihanetin ardından yaşadığı dönüşümün bu güçlü metaforuyla biz okurlara sürükleyici, şaşırtıcı ve sarsıcı bir deneyim sunuyor.

Hikâyeyi Lucy’in anlatımıyla okurken onun günlük hayatını, mutluluklarını, üzüntülerini, heyecan ve hayattan beklentilerini yaşayarak hissedeceğiniz bu kitabı keyifle okuyacağınızdan eminim. Kolay, anlaşılır bir dille yazılmış, çevirisinde başarılı.


Kuş Kadın Harpy Kitabının Açıklaması

Okulda öğretmenlerim neden hep o kadını çizdiğimi soruyorlardı; kanatlı, uzun saçlı, karnı şişkin kadını. “Bu bir cadı mı?” Başımı iki yana sallıyor ve herhangi bir şey anlatmayı reddediyordum.

Onu hiçbir zaman arkadaşlarımla paylaşmadım, ismini oyunlarımızda kullanmadım. Onu içimde, gözlerimin kenarında, sürekli görebileceğim bir yerde tuttum.

Lucy ve Jake, güneşin bir alev topu gibi yükselip tüm gün etrafı kavurduğu bir coğrafyada, geniş ve sıcak bir tarlanın yanındaki evde yaşamaktadır. Çocuklarına bakabilmek için kariyerinden ve hayallerinden vazgeçen Lucy, içinde yaşadığı evi bile hizmet edilmesi gereken bir canlı varlık gibi görmektedir. Jake’le evlenip çocuk sahibi olduktan sonra, kendi çocukluğundaki kötü anıları ve rol modelleri silmek istercesine, “iyi bir anne” olma kaygısıyla yaşar. Her günü, her hareketi planlı ve sonsuz bir tekrar hâline gelmişken, bir gün telefon çalar. Ahizenin diğer ucunda tereddüt dolu bir erkek vardır ve Jake’in onu aldattığını söyler.

İşte hepsi bu: O büyük kırılma ânı. Lucy’nin anlattıklarına bakılırsa, içindeki kadim ve vahşi yaratığın zincirinden kurtulduğu gün, o gündür. Sadakatsizliğine rağmen yanında kalmak isteyen kocası, bunun için bir bedel ödemeyi kabul ederken Kuş Kadın’ın yavaşça kabuğunu kırmasına yardım edeceğinden habersizdir. Ne var ki, Harpy’nin doğasında bu konudaki hüküm kesindir: Suç varsa ceza da vardır.

Kuş Kadın Harpy, hem karanlık bir peri masalı hem de son derece sarsıcı bir intikam ve yenileniş hikâyesi…


Yorum yapın