Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler'in Fotoğrafı

Kitap Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler
Yazarı Grimm Kardeşler
Türü Masal Kitapları
Kategoriler En Çok Okunanlar
Kitap Önerileri
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 1812

Grimm Kardeşler tarafından 1812 yılında kaleme alınmış olan Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler pdf, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler konusu, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler karakterleri, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler yorumları, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler – Grimm Kardeşler


Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Kitabının Karakterleri

Pamuk Prenses: Kötü kalpli kraliçe kendisinden daha güzel olan Pamuk Prenses’in öldürülmesini ister. Saraydan kaçan Pamuk Prenses ormanda yedi cücenin evini bulur ve onlarla yasamaya baslar.

Kral: Pamuk Prenses’in babasıdır. Kraliçe eşi öldükten sonra yeniden evlilik yapar ancak yeni Kraliçesi kıskanç ve hırslıdır.

Kraliçe: Pamuk Prenses’in babası ile evlenen ancak onun kendisinden daha güzel oluşunu hazmedemeyip Pamuk Prenses’i öldürmeye çalışan köü kalpli biridir.

Prens: Pamuk Prenses’in bir tabutun içinde uyurken görüp yanına alır ve daha sonra sihirin etkisinden kurtulduktan sonra evlenir.


Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Kitabının Konusu

Kendisinden daha güzel olduğu için kötü ve kıskanç üvey annesi tarafından öldürülmek üzere ormana gönderilen ve ormanda cücelerle birlikte yaşamaya başlayan bir prensesin maceralarını anlatır.


Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Kitabının Özeti

Pamuk Prenses’in annesi ölünce babası (kral) yeniden evlenir, ancak üvey annesi (yeni kraliçe) Pamuk Prenses’e kötü davranır. Kötü kraliçenin sihirli bir aynası vardır ve sık sık bu aynaya dünyanın en güzel insanının kim olduğunu sorar. Gerçeği söyleyen sihirli ayna, Pamuk Prenses büyüyüp güzel bir genç kız olana kadar kraliçenin güzelliğini her zaman onaylar.

Pamuk Prenses’in kendisinden daha güzel olduğunu öğrenince kıskançlık krizine giren kraliçe avcılardan birine genç kızı öldürmesini emreder. Avcı Pamuk Prenses’i ormanda serbest bırakır. Pamuk Prenses ormanda bir cüce ailesiyle birlikte yaşamaya başlar. Bir süre sonra genç kızın yaşadığını öğrenen kötü kraliçe, yaşlı bir kadın kılığında cücelerin evine gider ve Pamuk Prenses’i zehirli bir elmayla zehirler. Cüceler, derin bir uykuya dalan genç kızı cam bir tabutta tutmaya başlar. Yoldan geçen bir prens, tabuttaki kıza âşık olur ve cüceleri tabutu yanına almaya ikna eder.

Hizmetçiler, ormanda ilerlerken tabutu bırakırlar. Pamuk Prenses’in boğazındaki zehirli elma parçası düşüşün etkisiyle çıkar ve genç kız uyanır. Genç çift evlenmeye karar verir ve yaşlı kral ile kötü kraliçeyi düğünlerine davet eder. Pamuk Prenses’in öldüğünü düşünen kraliçe, aynasından genç kraliçenin kendisinden daha güzel olduğunu öğrenince düğüne gelmeye karar verir. Burada gerçek ortaya çıkar ve kraliçe ceza olarak kırmızı kızgın demir ayakkabılarla dans ederek ölür.


Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Kitabının Açıklaması

İyi kalpli ve dünyalar güzeli Pamuk Prenses, üvey annesinin kıskançlığı yüzünden bir ormana bırakılır. Burada şirin mi şirin ve küçücük bir kulübeye sığınır…

(Tanıtım Bülteninden)


Yorum yapın