Prenses ve Bezelye Tanesi Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Prenses ve Bezelye Tanesi'nin Fotoğrafı

Kitap Prenses ve Bezelye Tanesi
Yazarı Hans Christian Andersen
Türü Masal Kitapları
Kategoriler En Çok Okunanlar
Kitap Önerileri
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 1835

Hans Christian Andersen tarafından 1835 yılında kaleme alınmış olan Prenses ve Bezelye Tanesi kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Prenses ve Bezelye Tanesi pdf, Prenses ve Bezelye Tanesi konusu, Prenses ve Bezelye Tanesi karakterleri, Prenses ve Bezelye Tanesi yorumları, Prenses ve Bezelye Tanesi açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Prenses ve Bezelye Tanesi – Hans Christian Andersen


Prenses ve Bezelye Tanesi Kitabının Karakterleri

Prens: Kendine uygun bir eş bulmakta zorlanan, ancak dürüst ve kendine layık birini bulmaktan vazgeçmeyen prens.

Prenses: Bezelye testinden geçerek Prens ile evlenen prenses.


Prenses ve Bezelye Tanesi Kitabının Konusu

Masal, bir prensesle evlenmek isteyen ancak uygun bir eş bulmakta zorlanan bir prensi anlatıyor.


Prenses ve Bezelye Tanesi Kitabının Özeti

Tanıştığı kişilerde her zaman bir sorun vardır ve onların gerçek prenses olduklarından emin olamaz çünkü onların sofra adabı kötüdür ya da tipi değildir. Fırtınalı bir gece, yağmurdan sırılsıklam genç bir kadın, prensin şatosuna sığınır. Bir prenses olduğunu iddia eder ama görünüşünden dolayı kimse ona inanmaz. Prensin annesi, beklenmedik misafirini, gece için sunulan, şiltelerin üzerine yirmi şilte ve yirmi kuş tüyü yatakla örtülen yatağa bir bezelye koyarak test etmeye karar verir.

Sabah, prenses ev sahiplerine uykusuz bir geceye dayandığını, yatakta sert bir şey tarafından uyanık tutulduğunu ve onu yaraladığına emin olduğunu söyler. Yaralı sırtının kanıtı ile prenses testi geçer ve prens mutlu bir şekilde sevinir, çünkü sadece gerçek bir prenses bu kadar çok yatakta bezelye hissetme hassasiyetine sahip olabilir. İkisi mutlu bir şekilde evlidir ve masal bezelyenin bir müzeye yerleştirilmesiyle sona erer, masala göre, biri onu çalmadığı sürece bugün hala görülebilir.


Prenses ve Bezelye Tanesi Kitabının Açıklaması

Prenses ve Bezelye Tanesi, Hans Christian Andersen’in masalından uyarlanmıştır.

Prens Patrick, gerçek bir prensesle evlenmek ister, ancak gerçek bir prenses bulmak hiç de kolay değildir. Kuzeni Fred’in bir cadının ve bir bezelye tanesinin yardımıyla sonunda prensesini bulabilecek mi?

(Tanıtım Bülteninden)


Yorum yapın