Sokakların Çocuğu Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Sokakların Çocuğu'nun Fotoğrafı

Kitap Sokakların Çocuğu
Yazarı Orhan Kemal
Türü Romanlar
Kategoriler En Çok Okunanlar
Kitap Önerileri
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 1963

Orhan Kemal tarafından 1963 yılında kaleme alınmış olan Sokakların Çocuğu kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Sokakların Çocuğu pdf, Sokakların Çocuğu konusu, Sokakların Çocuğu karakterleri, Sokakların Çocuğu yorumları, Sokakların Çocuğu açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Sokakların Çocuğu – Orhan Kemal


Sokakların Çocuğu Kitabının Karakterleri

Cevdet:


Sokakların Çocuğu Kitabının Konusu

Roman sokak çocuğu Cevdet’in İstanbul yaşantısını anlatmaktadır.


Sokakların Çocuğu Kitabının Özeti

Suçlu Serisi

1. Suçlu 2. Sokakların Çocuğu

Sokakların Çocuğu Kitabının Açıklaması

Orhan Kemal’in belki de en çok sevilen kitaplarından biri olan Sokakların Çocuğu, bu büyük romancının insana yaklaşımını en iyi biçimde dile getirir. Türk romanının en etkili yazarlarından olan Orhan Kemal, sadece iyi romanlarıyla değil, hayata karşı taşıdığı tavır ile de yeri doldurulmazlık mertebesine erişmiştir. İnsan sevgisini belli bir politik bakış ile dile getiren Orhan Kemal’in bu romanı da unutmamamız gereken değerleri hatırlatıyor bize bir kez daha.

Orhan Kemal’in kitapları bir okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok aza yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve aydınlığı yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan Orhan Kemal’in kitaplarını yayımlamaktan onur duyuyoruz.


Yorum yapın