Ufak Şeyleri Dert Etmeyin Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Ufak Şeyleri Dert Etmeyin'in Fotoğrafı

Kitap Ufak Şeyleri Dert Etmeyin
Yazarı Dr. Richard Carlson
Türü Kişisel Gelişim Kitapları
Kategoriler En Çok Okunanlar
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 1999

Dr. Richard Carlson tarafından 1999 yılında kaleme alınmış olan Ufak Şeyleri Dert Etmeyin kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Ufak Şeyleri Dert Etmeyin pdf, Ufak Şeyleri Dert Etmeyin konusu, Ufak Şeyleri Dert Etmeyin karakterleri, Ufak Şeyleri Dert Etmeyin yorumları, Ufak Şeyleri Dert Etmeyin açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Ufak Şeyleri Dert Etmeyin – Dr. Richard Carlson


Ufak Şeyleri Dert Etmeyin Kitabının Özeti

Don’t Sweat The Small Stuff … and it’s all small stuff” özgün adlı eserin Türkçe adı “Huzurlu Olmak İstiyorsanız Ufak Şeyleri Dert Etmeyin Hepsi de Ufak Şeylerdir” yazarın vermek istediği mesajların özlü ifadesidir.. Önerilenler, yazarın kişisel yaşamından ve müşterilerinin yaşamlarından kesitlerle örneklenmiş ve açıklanmıştır.

Dr. Richard Carlson, ‘Mutluluk yolculuğun kendisidir ‘diyor. Bizlerde kendi hayat yolculuğumuz sırasında ‘ufak şeyler’ diyebileceğimiz pek çok olumsuzluklarla karşılaşıyoruz ve karşılaşmaya devam edeceğiz. İşte bu ufak şeyleri dert etmemeyi başarabilirsek , daha ılımlı ve sevecen olabilmek için kendimizde daha çok enerji bulabiliriz. Bu sayede yaşamın güzelliğinin de tadını çıkarabiliriz.

Sıcak ve samimi bir dille kaleme alınmış bu kitabı keyifle okudum. 100 maddede yer alan minik tavsiyeler sayesinde belki bende daha sabırlı olmayı , ipin ucunu az da olsa bırakabilmeyi , bazı şeyleri kabullenmeyi , tabiî ki de ufak şeyleri dert etmemeyi ve içinde bulunduğum anı yaşamayı başarabilirim.

Kitabı en kısa zamanda okumanız ve yazarında sizlerden istediği gibi kendinize çok değer vermeniz dileğiyle…


Ufak Şeyleri Dert Etmeyin Kitabı Hakkında Bilgiler

Ufak Şeyleri Dert Etmeyin’ New York Times Besteler Listesinde 100 haftayı aşkın bir süre boyunca yerini koruyan bir kitaptır. 135 ülkede ve 35 dilde yayınlandı. Amerika da ilk defa bir kitap bir yılda 5.7 Milyon sattı. En başarılı kişisel gelişim kitaplarından biridir. Öğrenmek isteyen fakat çok uzun kitapları okumakta zorlanan insanlar için ideal bir kitaptır. özet niteliğinde yazılmış olan bu kitabı okuyan kitlenin çoğu beğendiğini ve günlük hayatında uygulamaya koyulabildiğini söylüyor.


Ufak Şeyleri Dert Etmeyin Kitabının Açıklaması

San Fransisco Chronicle ın okuyucuları arasında, hangi kitabın hayatlarını değiştirdiğine dair yaptığı bir ankette, “ufak şeyleri dert etmeyin” birinci sırada yer aldı.

New York Times Bestseller Listesinde 100 haftayı aşkın bir süre boyunca yerini koruyan kitap, 135 ülkede ve 35 dilde yayınlandı.

USA Today de 2 yıl ardarda en çok satan kitap oldu.

“Pek çok insan yaşam enerjilerinin büyük miktarda “ufak şeyleri dert ederek” harcadıkları için, yaşamın güzelliğini ve büyüsünü tümüyle ıskalamaktadırlar. Çabalarınızı bu hedefe doğru yönelttiğiniz takdirde daha sevecen ve ılımlı olabilmek için kendinizde çok daha fazla enerji bulacaksınız.”


Yorum yapın