10. Sınıf Meb Türk Dili ve Edebiyatı 5. Ünite Sözlü İletişim Cevapları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Meb Yayınları 5. Ünite Roman Sayfa 207 5. Ünite Sözlü İletişim Metni Etkinlik Soruları ve Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

10. Sınıf Meb Türk Dili ve Edebiyatı Sayfa 207 Cevabı

Türk ve dünya edebiyatından sinemaya uyarlanmış bir romanın filmini izleyiniz ve izlediğiniz film ile ilgili yorum yapınız.

 Anna Karenina Filmi:1874 yılında genç ve güzel Anna Karenin yaptığı evlilikle St. Petersburg’un yüksek sosyetesi içerisinde çok iyi bir konuma sahiptir. Kocası Karenin Rus siyasetinin de önemli isimlerindendir. Bir gün erkek kardeşi Oblonsky’den eşi Dolly ile arasını düzeltmesini isteyen ve onu Moskova’ya çağran bir mektup alır. Bu yolculuk esnasında tanıştığı Kontes Vronsky’nin garda kendilerini karşılayan oğlu, genç subay Vronsky ile aralarında bir kıvılcım çakar. Moskova’da karışık aşk üçgenleri arasında düzenlenen büyük bir dans balosunda herkesin bakışları Vronsky ve Anna’nın üzerinde toplanır.  Anna, karşı koyamadığı bir aşka doğru sürüklenirken, Vronsky’den kaçıp St. Petersburg’a ve aile yaşantısına dönmesi, ne hakkında çıkan dedikoduları engelleyebilir ne de yüreğinde duyduğu aşkı. Bence çok etkili bir filmdi.

İzlediklerinizi yorumlarken aşağıda verilen bilgileri göz önünde bulundurunuz.

Konuşmanızı belli bir plana göre yapınız.

  • Cevap: yaptım.

Konuşma sırasında vurgulama, tonlama ve duraklamaya dikkat ediniz.

  • Cevap: ettim.

Konuşmanızda gereksiz ses ve kelimeler kullanmayınız.

  • Cevap: kullanmadım.

Konuşmanızda beden dilini doğru ve etkili bir biçimde kullanınız.

  • Cevap: kullandım. 

Konuşma sırasında dinleyicilerle göz teması kurunuz.

  • Cevap: kurdum.

10. SINIF MEB YAYINLARI TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI DERS KİTABI CEVAPLARI

Yorum yapın