7. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Dijital Teknoloji Çağındayız Cevapları

​​​​​​​7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 5. Ünite Üretim, Dağıtım ve Tüketim Sayfa 186, 187, 188, 189, 190, 191 Dijital Teknoloji Çağındayız Etkinlik Soruları ve Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

Dijital Teknoloji Çağındayız

7.Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 186 Cevabı

Hafta sonları vaktinizin ne kadarını televizyon, Genel Ağ, telefon ve bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Bu ürünler icat edilmeseydi hayatınız çok farklı olur muydu? Bu konudaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Hafta sonları günde 2 saatimi televizyon ve bilgisayarda vakit geçirmek için ayırıyorum. Hayatımız farklı olurdu çünkü o zaman ya dışarıda arkadaşlarımla oyun oynardım ya da daha fazla kitap okurdum.

7. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 187 Cevabı

Bir mucit olduğunuzu hayal edin. Tarımı ya da hayvancılığı kolaylaştırıcı bir icat yapmak isteseydiniz bu ne olurdu? Düşüncelerinizi yazınız.

Sulama teknolojileri geliştirmek için zamanlama ile programlama yapılmış farklı sistemler geliştirirdim. Bitkinin ekilmesinden yetişmesine kadar geçen sürede türüne ve sıcaklıklara göre otomatik sulama yapılabilir. Hayvancılıkta ise yeni teknolojiler ile yetiştiriciliği daha kolay ve verimli hale getirebilirdim. Örneğin, kümes hayvancılığında kanatlı hastalıklarını engelleyecek şekilde belirleyici sistemler geliştirirdim.

7. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 188 Cevabı

Sizin 3D yazıcınız olsaydı neler tasarlardınız? Arkadaşlarınızla paylaşınız.

Medikal parçalar; Günümüzde belki de en faydalı kullanım alanlarından olan medikal parçalar bu gelişmenin en açık göründüğü yerlerden. 3d baskı ile yapılmış bir kafatası, başarılı bir ameliyat ile hasta kafatası ile değiştirilmiş. Eksik organ veya uzvu olan insanlar için 3 boyutlu yazıcıda medikal parçalar üretebilmek en istenebilir parçalardan biri olsa gerek.

7. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 190 Cevabı

Genel Ağ üzerinden ailenizle, alışveriş yapmak isteseydiniz hangi ürünleri tercih ederdiniz? Boşluklara işaretleyiniz.

Giyim ve spor malzemeleri:
Elektronik araçlar:
Bilgisayar ve bilgisayar donanımı:

Ev eşyası:
Konaklama ve tatil:
Dergi, kitap, gazete:
Film, müzik:
Gıda ve günlük gereksinim ürünleri:

Seyahat ile ilgili faaliyetler:
Bilgisayar yazılımı ve oyun:

7. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 190 Cevabı

7. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI CEVAPLARI

Yorum yapın