Avcunuzdaki Kelebek Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Avcunuzdaki Kelebek'in Fotoğrafı

Kitap Avcunuzdaki Kelebek
Yazarı Ahmet Şerif İzgören
Türü Kişisel Gelişim Kitapları
Kategoriler En Çok Okunanlar
Kitap Önerileri
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 2013

Ahmet Şerif İzgören tarafından 2013 yılında kaleme alınmış olan Avcunuzdaki Kelebek kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Avcunuzdaki Kelebek pdf, Avcunuzdaki Kelebek konusu, Avcunuzdaki Kelebek karakterleri, Avcunuzdaki Kelebek yorumları, Avcunuzdaki Kelebek açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Avcunuzdaki Kelebek – Ahmet Şerif İzgören


Avcunuzdaki Kelebek Kitabının Konusu

Avucunuzdaki kelebek, sosyal ve bireysel gelişim serisine ait bir kitaptır. …Öncelikle kitabın başlığının neden “Avucunuzdaki Kelebek” olduğundan bahsetmek gerekirse, tüm hayatınızın ve mutluluğunuzun avucunuzun içinde olduğunu anlatmak için seçilmiş bir isimdir, yani senin elinde.


Avcunuzdaki Kelebek Kitabının Özeti

Hayat amacınız, gelecek hayaliniz ve değerleriniz nedir? Bu sorular size daha önce sorulmuş olabilir ya da siz kendinize sormuş olabilirsiniz. Sormadıysanız işte bu kitabı okuduğunuzda bu üç sorunun cevaplarını kendinizde arayacaksınız. Çünkü Avucunuzdaki Kelebek, kendinize Ben kimim? Ne yapmak istiyorum? Nereye ulaşmayı amaçlıyorum? Bunu nasıl yapabilirim? Sorularını sormanızı istiyor. Bu sorulara doğru ve içten cevaplar verdiğinizde elinizin alında bir hayat kılavuzu olduğunu da fark edeceksiniz. Gelecek hayaliniz, hayat amacınız ve değerlerinizi bilmeniz hayatınızı anlamlı hale getirir. Ama eğer bunları bilmiyorsanız; sıradan, doyumsuz bir hayatı sürdürürsünüz diyor yazarımız. Değerleriniz belliyse karar vermeniz kolaylaşmaya başlar ama değilse algılarınızı hatta dünyayı anlama şeklinizi bile etkiler. Bunu da birçok hikâye ile anlatırken şöyle bir örneklemeye de başvuruyor. ‘Kendinizi bir ev gibi düşünün. Amacınız evin temeli, gelecek hayaliniz evin çatısı, değerlerinizde onları bir arada tutan beton kirişlerdir…’

Yazarımızın anlatmak istediklerini hikâyeler ve örneklerle anlatmış olması sıkılmadan ve akılda kalacak şekilde kitabı okumamızı sağlıyor. Son olarak da kitaba adını veren hikâyeye yer verelim. Zamanın birinde bilgiye aç iki kız kardeş etraflarından aldıkları bilgileri yetersiz bulup yörelerindeki en büyük bilgeye gitmeye karar vermişler. Bilge adam kızların sorduğu bütün soruları bilmiş. Kızlar bir süre sonra sıkılıp, bilgenin dahi bilemeyeceği bir soru bulalım demişler. Birisi avucumun içine bir kelebek almış canlı mı, ölü mü? Diye bilgeye sormuş. Bilge canlı derse avucunu sıkacak, ölü derse kelebeği serbest bırakacakmış aslında. Bilge uzun uzun kızın gözlerine bakmış ve cevap vermiş. ‘ Senin elinde kızım, senin elinde… Hayat akarken; iyi ya da kötü, doğru ya da yanlış, güzel ya da çirkin, mutluluk ya da hüzün, avucundaki kelebek gibi senin elinde…’

Hikâyede anlatıldığı gibi hayatımız aslında avucumuzun içindeki bir kelebek gibi. Avucumuzdaki kelebeği yaşatmak yani hayatımızı güzelleştirmek istiyorsak işe ilk olarak bu kitabı okumayla başlayabiliriz.


Avcunuzdaki Kelebek Kitabının Açıklaması

“Tebrikler! Çok net başka bir şey söylemem mümkün değil. Sanırım hızlı okuma rekoru kırmış olabilirim. Bu kadar duygu yüklü, bu kadar gerçekleri gözler önüne serebilen, hala umut olabileceğine dair bu kadar mesaj bir arada nasıl verilir, gerçekten tebrikler.”
Filiz Şahin

“Sizi temin ederim hayatımda iş dünyası ve iletişim üzerine okuduğum hiçbir eser bende bu kadar etki bırakmadı. “
Çağlayan Babacan

“Harika bir kitaptı. Bütün meseleleri çok içten ve güzel işlemişsiniz. Hayatımda birçok değişiklik yapmama neden oldunuz.”
Fikret Odabaşı


Yorum yapın