Bize Nasıl Kıydınız? Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Bize Nasıl Kıydınız'ın Fotoğrafı

Kitap Bize Nasıl Kıydınız?
Yazarı Emine Şenlikoğlu
Türü Romanlar
Kategoriler En Çok Okunanlar
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 2009

Emine Şenlikoğlu tarafından 2009 yılında kaleme alınmış olan Bize Nasıl Kıydınız? kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Bize Nasıl Kıydınız? pdf, Bize Nasıl Kıydınız? konusu, Bize Nasıl Kıydınız? karakterleri, Bize Nasıl Kıydınız? yorumları, Bize Nasıl Kıydınız? açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Bize Nasıl Kıydınız? – Emine Şenlikoğlu


Bize Nasıl Kıydınız? Kitabının Karakterleri

Rabia: Genç bir kızdır. Rabia’nın annesi, babasını aldatır ve ardından akıl sağlığını yitirir. Bu şekilde akıl hastanesinde zor koşullar altında bir süre yaşadıktan sonra hayata veda eder.

Hüseyin: Rabia’nın fabrikada tanıdığı kendisine dini önerilerde bulunan abi gibi gördüğü ancak daha sonra evlendiği kişidir.


Bize Nasıl Kıydınız? Kitabının Konusu

Roman, Rabia’nın ailesinin parçalanması ve kendisinin ilk gençlik yılları anlatılır.


Bize Nasıl Kıydınız? Kitabının Özeti

Rabia, annesi öldükten sonra bile babasını aldattığını asla unutmaz ve ondan nefret eder. Çok sevdiği babasıyla yaşam mücadelesi vermektedir. Bu sırada bir fabrikada çalışmaya başlar. Fabrikada tanıştığı Hüseyin Abisi, Rabia’ya bazı dini önerilerde bulunur. Rabia zaman zaman bu önerilerden etkilenir ve zaman zaman umursamaz. Çünkü çevresinde Hüseyin Abi’den başka ona dini rehberlik edecek kimse yoktur. Rabia bu gelgitleri yaşarken, ailesiyle ilgili korkunç gerçeği öğrenir. Annesinin babasını aldatmadığı ortaya çıkar. Babası annesini aldatmıştır kardeşinin eşiyle. Annesi kocasını suçüstü yakalar ve adam karısına iftira atar. Rabia, bunu öğrendiğinde elbette yıkılır. Sonra babası hapse girer. Öte yandan herkes Rabia’yı okurken benim de sevdiğim Hüseyin Abi’ye benzetirken, Rabia “hayır o benim kardeşim”, Hüseyin ise “hayır o benim kardeşim” dediği için aralarında hiçbir şey olmayacaktır. Hüseyin’in zaten bir nişanlısı vardır. Ancak Hüseyin dini propaganda yapmak suçundan hapse girince nişanlısı daha fazla bekleyemeyeceğini söyleyerek onu terk eder. Hüseyin hapisten çıkınca Rabia’ya gider ama ne var ki Rabia evlenir.


Bize Nasıl Kıydınız? Kitabının Açıklaması

Binlerce gül gördüm koparılmış atılmış. Laleler de gördüm ki çok ucuza satılmış. Gençler, yaşlılar gördüm hep aldatılmış. Manen soruyorlardı, bize nasıl kıydınız? Karanlıkta ışık vurmuş bir çift gamli göz Adeta gözyaşları fışkırmıştı göz göz. Garipler ovasından geçerken duyduğum söz. Hepsi birden diyordu, bize nasıl kıydınız?

(Tanıtım Bülteninden)


Yorum yapın