Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar'ın Fotoğrafı

Kitap Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar
Yazarı Miraç Çağrı Aktaş
Türü Kişisel Gelişim Kitapları
Kategoriler En Çok Okunanlar
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 2021

Miraç Çağrı Aktaş tarafından 2021 yılında kaleme alınmış olan Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar pdf, Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar konusu, Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar karakterleri, Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar yorumları, Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar – Miraç Çağrı Aktaş


Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar Kitabının Konusu

Romanı kişisel gelişim kategorisinde değerlendirebiliriz. İçerik, okuyucu ile adeta sohbet eder gibi yazılmış. “yalnız değilsin, yanındayım, anlıyorum” diyerek okuyucusunu motive ediyor; anlaşıldığını hisseden birey bu sayede kendi bilinmezleriyle yüzleşiyor. Kendi tavsiyelerini, hatta deneyimlerini tüm samimiyeti ile okuyucuya yaklaşarak aktarıyor ve karşısındaki okuyucu ile yakın bir bağ kuruyor. Yargılamadan, sadece anlayarak yapılan bu yaklaşım, önerilerin hayata geçirile bilirliğini kolaylaştırıyor. Hepimizin bildiği ancak sıkıntılı anlarımızda akla getirmenin zor olduğu çıkış yollarını okuyucusuyla paylaşmış. Roman, içinde ilginç anekdotlar ve kısa hikâyelerle anlatımlar barındırdığı için deyim yerindeyse su gibi akıyor. Aktaş’ın bu romanı oldukça pozitif ve bir o kadar da gerçekçi.


Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar Kitabının Özeti

Hayatın içinden olan kitap, kaybetmenin görünen kötü yüzünün yanı sıra arkasındaki tecrübeyi de hatırlatıyor. Kaybedilen her ne varsa değerlidir fakat bir zaman sonra kişi yitirdikleri sayesinde tecrübe sahibi olur. Hayatta hiçbir acı sonsuza dek sürmez. Zaman akıp gider ancak ertelenen, sonraya bırakılan hiçbir şey için geç kalınmış da değildir. Bakış açısını değiştiren kişi, bu sıkıntıdan kurtulmak için “bu kadar üzülmeye değer mi” sorusunu kendine sorar; cevabı da burada kilit cümledir. Geçmişin olumsuzluklarını geride bırakıp, pes ettiği yerden kalkıp şimdiye kadar ihmal ettiği kişiye; kendisine zaman ayıracaktır. Enerjisini ve zamanını doğru kullanarak kendisini keşfedecektir. Yazar, bireyin kendine inancının, umudunun ve her olumsuzluğa karşı gösterilen sabrın öneminin sıklıkla altını çizer. Korkularının üzerine giden birey, bunların aslında düşündüğü kadar büyük ve korkutucu olmadığını, affettikçe omuzlarındaki yükün hafiflediğini hissedecektir. Kişi kendi kanatlarını güçlendirdikçe, bir başkasına ihtiyaç duymayarak özgürleşecektir. Kendi kararlarının olumlu yâda olumsuz sonuçlarını kabul edip, bunların sorumluluğunu alarak göğüsleyecektir. Farkındalığı artan kişi geçmişte yaşadıklarından kazandığı deneyimlerle bugünün kıymetini bilerek yaşayacaktır. Mutlu olan birey, “bu hayat benim” diyerek her günü saniyesine varana değin verimli değerlendirirken, mutluluğu kendi içinde sağladığında dünyaya olan bakış açısı da değişecektir. Yaşam devam ettikçe, umudun tükenmeyeceğinin de farkındadır.


Hayat Kaybettiğin Yerden Başlar Kitabının Açıklaması

“Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin”

Bütün dünya bir araya gelse ve sana geç kaldığını söylese bile, hayır, kalmadın!

Aksine, tam da yeniden başlaman gereken noktadasın.

Üstelik bazen öyle düşünmekten kendini alamasan da, hiçbir şey kaybetmedin.

Kaybettiklerin senden gitmesi gerekenlerdi…

Sen, seni daha da güzelleştirecek adımlarla yoluna devam edeceksin.

Kaybettiğin için üzüldüklerinin, aslında kurtulduğun yükler olduğunu göreceksin.

Mesele kaybetmekse, hayatta bu da var, kaybedeceksin; ama senden gidenlere

Üzülmeyeceksin, yerine daha iyilerini getireceksin.

Çünkü hayat kaybettiğin yerden bir daha başlar.

Kaybettiğin yerden “yeniden” diyeceksin…

(Tanıtım Bülteninden)


Yorum yapın