Kendine İyi Davran Güzel İnsan Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Kendine İyi Davran Güzel İnsan'ın Fotoğrafı

Kitap Kendine İyi Davran Güzel İnsan
Yazarı Beyhan Budak
Türü Kişisel Gelişim Kitapları, Psikoloji Kitapları
Kategoriler En Çok Okunanlar
Kitap Önerileri
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 2019

Beyhan Budak tarafından 2019 yılında kaleme alınmış olan Kendine İyi Davran Güzel İnsan kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Kendine İyi Davran Güzel İnsan pdf, Kendine İyi Davran Güzel İnsan konusu, Kendine İyi Davran Güzel İnsan karakterleri, Kendine İyi Davran Güzel İnsan yorumları, Kendine İyi Davran Güzel İnsan açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Kendine İyi Davran Güzel İnsan – Beyhan Budak


Kendine İyi Davran Güzel İnsan Kitabının Özeti

Kitabımız beş ana bölümden oluşuyor. İlk bölümünde yazar, neden herkese ‘güzel insan’ diye hitap ettiğini açıklıyor. Yine aynı bölümde kendimize iyi davranmanın ne demek olduğunu anlatırken bahsettiği değişimle kendimizi sorgulamamızı sağlıyor.

Sonraki bölümlerde ilişkilerden , kimi nereye koymamız gerektiğinden , yapılmış hatalardan , modern dünyanın insana dayattıklarından bahsediyor. İçinde bir sürü konu yer alan bu kitabı okurken yazarımızla sohbet ettiğinizi düşünebilirsiniz. Kitap boyunca sadece size hitap etmesi, kendi hayatından kesitlere yer vermesi, karşılaştığı vaka öyküleri ile anlatmak istediği konularla ilgili sorunlar yaşayan bizlere yardımcı olmaya çalışması bu kitabın artıları arasında.

Ben yazarımız ile Gri Koç ile tanışmıştım ve kitabını görünce hemen okumak istedim. Okurken sıkılmadığım, kendimden bir şeyler bulduğum, sizler içinde faydalı olacağını düşündüğüm bu kitabı okumanızı tavsiye ederim. Beyhan Budak hocamızın da emeğine sağlık.


Kendine İyi Davran Güzel İnsan Kitabının Açıklaması

Sen kendin için bir şey yapmıyorsan kim senin için bir şeyler yapacak? Sen kendi yaralarını kendin sarmadan, kim sana yardım edebilir gerçekten? Eğer başkaları için önemli olmadığını hissediyorsan, ilkönce kendine şunu sormalısın: Ben kendim için önemli miyim?

Seninle bir yolculuğa çıkacağız bu kitapla birlikte. Her insanın içinde bir sağlıklı bir de sağlıksız bir “ben” vardır. Sağlıksız ben kontrolü devraldığında, insan kendine zarar verir. İşte bu kitapla çıkacağımız yolculuğun amacı, içindeki güzel insana yani sağlıklı bene ulaşmak.

Bu yolculukta, kaygılarınla baş etmek ve kafaya takmamak için hangi yöntemleri kullanabileceğini, olumsuz düşüncelerini nasıl kontrol edebileceğini, sağlıklı ilişkilerini geliştirirken, sana zarar veren zehirli insanlardan kendini nasıl koruyabileceğini, hangi alanlarda mücadele etmenin anlamlı olduğunu, hangi alanlarda hayatı ve getirdiklerini kabullenmen gerektiğini, içindeki değersizlik hissini nasıl yenebileceğini ve kendini nasıl dönüştürebileceğini keşfedeceksin.

Hazır mısın bu yolculuğa?


Yorum yapın