Melekler ve Şeytanlar Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Melekler ve Şeytanlar'ın Fotoğrafı

Kitap Melekler ve Şeytanlar
Yazarı Dan Brown
Türü Polisiye Kitaplar, Romanlar
Kategoriler En Çok Okunanlar
Kitap Önerileri
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 2000

Dan Brown tarafından 2000 yılında kaleme alınmış olan Melekler ve Şeytanlar kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Melekler ve Şeytanlar pdf, Melekler ve Şeytanlar konusu, Melekler ve Şeytanlar karakterleri, Melekler ve Şeytanlar yorumları, Melekler ve Şeytanlar açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Melekler ve Şeytanlar – Dan Brown


Melekler ve Şeytanlar Kitabının Karakterleri

Robert Langdon: Harvard Üniversitesi’nde Simgebilim Profesörüdür. Dört Papa adayının kaçırılması üzerine onları kurtarmak ve Papa adaylarını kaçıran tarikatı çözmek için adımlar atar.


Melekler ve Şeytanlar Kitabının Konusu

İlahiyatçı Robert Langdon, tarihin en güçlü yeraltı ağı olan Illuminati adlı eski bir gizli kardeşliğin yeniden canlandırıldığını öğrenmesi ile kesintisiz macera ve aksiyonla Robert ve Vittoria, 400 yıllık antik sembollerin izini sürdürülmesi konu edinmiştir.


Melekler ve Şeytanlar Kitabının Özeti

Harvard Üniversitesi Semboloji Profesörü kahramanımız Robert Langdon, Vatikan’dan kütüphanelerine girmek için izin beklerken Vatikan polisini karşısında bulur. Papa’nın ölümünden sonraki krizde Langdon’ın yardımına ihtiyaçları var ve Longdon tekrar İtalya’ya giden yola çıkıyor.

Vatikan’ın uzun süredir savaş halinde olduğu İlluminati mezhebi, sevilen dört Papa adayını kaçırır ve dahası CERN’den tüm Vatikan’ı yok edebilecek bir deneyi çalar. İlluminati her saat başı bir papa adayını öldüreceklerini ve gece yarısı tüm Vatikan’ı yok edeceklerini duyurur. Bunun üzerine Langdon, İlluminati tarikatının gizemlerini çözmeye başlar ve dört Papa adayına ulaşmaya çalışır.


Melekler ve Şeytanlar Kitabı Hakkında Bilgiler

  • Da Vinci Şifresi isimli romanın da başkarakteri olan Robert Langdon ilk kez bu romanda boy göstermiştir.
  • Bu romanda Illuminati isimli eski bir kardeşlik örgütü ile Katolik Kilisesi arasında geçen heyecan dolu olaylar anlatılıyor.
  • Ambigramlar (tersine çevirme (inversion), sunulduğu şekliyle okunabildiği gibi, tam tersine çevrildiğinde de okunabilen grafiksel figürler) hakkında bilgi içeren ilk roman olarak gösterilir.
  • Romanın büyük bölümü Vatikan ve Roma’da, bazı bölümleri de İsviçre’de bulunan CERN laboratuvarında geçer.

Film Uyarlamaları

  • Film uyarlaması 15 Mayıs 2009’da ABD’de ve Türkiye’de vizyona girmiştir.
  • Ron Howard’ın yönettiği filmde Robert Langdon’ı 2006 yapımı The Da Vinci Code / Da Vinci Şifresi’nde olduğu gibi Tom Hanks canlandırmıştır.

Yorum

Vatikan’ın Papa seçilmesiyle ilgili gerçekleri ve geçmişte İlluminati tarikatı ile ilgili bilgileri kitapta bulabilirsiniz. Üstelik Vatikan’ın içinde bir tur atıyorsunuz ve gizemli yapıları çözüyorsunuz. Elbette Dan Brown sonunda herkesi şaşırtıyor ve kitabını çarpıcı bir sonla tamamlıyor. Okumanızı tavsiye ettiğim kitaplardan bir tanesi olduğunu söylebilirim.


Melekler ve Şeytanlar Kitabının Açıklaması

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati’nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi’nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri’nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra’nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati’nin izini bulmaya çalışırlar.

Brown bu romanda tıpkı bir hokkobaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerileme sürüklüyor.


Yorum yapın