Popüler Kültür ve Biz Cevapları

6. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgileri Popüler Kültür ve Biz Sayfa 249, 250, 251, 252, 253 Soruları ve Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

POPÜLER KÜLTÜR VE BİZ

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sayfa 249 Cevapları 

Çizgi film karakterlerinden esinlenerek oyuncaklar üretilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Söyleyiniz.

Cevap: Çocukların çok hoşuna giden bir şey çizgi film karakterlerinden esinlenerek oyuncaklar üretilmesi, bu yüzden hedef kitlesi bakımından memnun edici bir durum. Bu yüzden ben de çok mantıklı ve güzel bir şey diye düşünüyorum. Çizgi film karakterlerinden esinlenerek oyuncaklar üretilmesi devam etmelidir.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sayfa 250 Cevapları 

Geçmişte popüler olup günümüzde popülerliğini yitiren müzik, film vb. bildiklerinizi söyleyiniz.

Cevap: Müslüm Gürses, Coşkun Sabah şarkıları, Gora filmi

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sayfa 249 Cevapları 

Günümüzde yayınlanan dizi veya sinema filmlerinde bunlara benzer olumsuzluklar var mıdır? Varsa nelerdir? Anlatınız.

Cevap: Türk örf ve âdetlerine, kültür, kimlik ve yaşam şekline uygun olmayan bir aile yaşantısı, Türk toplumunda varmış gibi anlatılmaktadır. Çok zengin evlerde yaşayan insanlar ve değişik kültürlere ait kutlamaları yapan gençler ve gençlerin birbirleri arasındaki ilişkiler bunlara benzer olumsuzluklardır.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sayfa 252 Cevapları 

Hazır yemek tarzı yiyeceklerin zararları hakkında neler biliyorsunuz? Söyleyiniz.

Cevap: Çok yağlı oluyorlar. İçinde gerçek et ya da tavuk miktarı çok az  ve besleyici değer i olmayan şeylerden üretiliyorlar. Kalbe çok zararlı oluyor bu besinler ve fazla tüketilmesi halinde de obeziteye sebep oluyor.

 Bu yüzden hazır yemek tarzı yemekler tüketmemeliyiz. Eğer tüketmek istiyorsak da bunu sadece haftada bir iki haftada bir gibi sınırlandırmalıyız. Belki şimdi bir zararı yok gibi görebiliriz ama zararını ileride de görebiliriz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sayfa 253 Cevapları 

Popüler kültürün hayatınızdaki etkisini yorumlayınız.

Cevap: Popüler kültür ister istemez herkesin hayatını etkileyen bir şeydir. Mesela müzik tercihi olarak bunu görmemiz mümkündür. Özellikle son yıllarda artan rap müzikler insanların rap müziğini sevmesine sebep olmaktadır. 

Reklamlarda gördüğümüz şeyler ise alışveriş yaparken alacağımız şeyleri etkilemektedir. Aynı şekilde televizyon dizilerinden de bu şekilde etkilenmekteyiz.

6. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI CEVAPLARI

Yorum yapın