8. Sınıf Nev Kitap İnkılap Tarihi Sayfa 131 Cevapları

8. Sınıf Nev Kitap İnkılap Tarihi Sayfa 131 Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Resim Heykel Müzesine ait İnternet sayfasını ziyaret ederek “Yurt Gezilerine katılan ressamlara ait resimleri inceleyiniz. Bu resimleri yapan ressamlar hakkında bir araştırma yapınız. Edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınız

Fausto Zonaro, İtalyan ressam. II. Abdülhamid döneminde saray ressamı olarak Osmanlı sarayına hizmet vermiş oryantalist bir ressamdır. Tarih, savaş, deniz, manzara ve portrenin yanı sıra özellikle “Türk ressamı” olarak tanınır.

Emel Cimcoz KORUTÜRK 1915 İstanbul – 11 Mart 2013 İstanbul 6. Cumhurbaşkanı merhum Fahri Korutürk’ün eşi Türk Çocuğu’nun Atatürk’e Şükranı isimli, bu yağlı boya tablosu Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde sergilenmektedir. Osman Hamdi Bey, Kaplumbağa Terbiyecisi” tablosunun ressamıdır. Kaplumbağa Terbiyecisi”, Osman Hamdi’nin en ilgi çeken ve özgün eserlerinden birisidir. 1906 tarihli eser, özellikle “Lale Devri”ndeki “Sadabad Eğlenceleri”nde geceleri bahçelerin aydınlatılması için kaplumbağaların sırtlarına mumlar dikilerek serbest bırakıldıkları bilgisi bir ipucu olabilir. Yani Osmanlı’nın devlet düzeninde “kaplumbağalar” da “kapıkulları” arasında yer almışlardır.

8. SINIF İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK DERS KİTABI CEVAPLARI

Yorum yapın