Köşkteki Esrar Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Köşkteki Esrar'ın Fotoğrafı

Kitap Köşkteki Esrar
Yazarı Agatha Christie
Türü Polisiye Kitaplar
Kategoriler En Çok Okunanlar
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 1925

Agatha Christie tarafından 1925 yılında kaleme alınmış olan Köşkteki Esrar kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Köşkteki Esrar pdf, Köşkteki Esrar konusu, Köşkteki Esrar karakterleri, Köşkteki Esrar yorumları, Köşkteki Esrar açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Köşkteki Esrar – Agatha Christie


Köşkteki Esrar Kitabının Karakterleri

Anthony Cade: Arkadaşı tarafından bir teslimat yapmak için Londraya gider ve büyük bir komplonun içinde bulur kendini.

Scotland Yard: Fransız enmiyeti ile beraber bu komployu çözmeye çalışır.

James Magrath: Anthony’den teslimat yapmasını isteyen arkadaşı.

Battle: Olayları çözmeye çalışan müfettiş.


Köşkteki Esrar Kitabının Konusu

Anthony Cade, arkadaşı için basit bir angaryanın onu uluslararası bir cinayet komplosunun ortasına düşüreceğini asla düşünmez. Birisi, Herzoslovakya’da monarşinin yeniden kurulmasını ne pahasına olursa olsun engellemek ister. Bu bilinmezlik düğümünü çözmek için güçlerini birleştiren Scotland Yard ve Fransız Polis Sûreté, dönüp aynı noktaya kilitleniyorlardı… Ta ki Bacalar Köşkü’nde işlenen cinayet, bilinmeyenlerin düğümünü çözecek ipucunu verene kadar.


Köşkteki Esrar Kitabının Özeti

Herzoslovakya, görevdeki krallarının öldürülmesiyle cumhuriyetçi bir rejimle yönetilmeye başlayan bir Balkan devletidir. Bu özelliğinin yanı sıra Herzoslovakya’nın bir diğer önemli özelliği de zengin petrol rezervlerine sahip olmasıdır. Kimileri bu devlette monarşinin yeniden kurulmasını istemez ve bu tür fikirleri engellemeye çalışır.

James McGrath, arkadaşı Anthony Cade’den onun adına bir teslimat yapmasını ister. Yapacak daha önemli bir işi olmayan Anthony bu teklifi kabul eder ve Londra’ya doğru yola çıkar. Görevi günlüğü bir yayınevine götürmek ve bir hanımefendinin mektubunu sahibine teslim etmektir. Anthony oteline vardığında, gelen ziyaretçiyle çok kolay gibi görünen bu teslimatın aslında siyasi bir meselede kilit rol oynadığını fark eder. Bazıları bu günlüğün yayınlanmasını engellemeye çalışırarak günlüğü ele geçirmek isterler.

Birçok siyasi şahsiyet ve devlet adamını ağırlamış önemli bir konak vardır ve bu konağın adı Bacalar’dır. Herzoslovakya kralı olmaya aday gösterilen kişi, böyle bir görüşme nedeniyle geldiği Bacalar konağında bir gece suikaste kurban gider. O gece olay yerinde olan ve cinayete uzaktan tanık olan romanımızın kahramanı Anthony, bu cinayetin faili olduğu şüphesine dikkat çeker. Scotland Yard ve Fransız güvenlik güçleri cinayeti ortaya çıkarmak için birlikte çalışırlar, ancak cinayeti çözenler Antony ve kendisini aklamaya çalışan başmüfettişimiz Battle olacaktır.


Köşkteki Esrar Kitabının Açıklaması

Arkadaşı için yerine getireceği basit bir angaryanın onu uluslararası bir cinayet komplosunun tam ortasına düşüreceği Anthony Cade’in aklının ucundan bile geçmezdi.

Birileri ne pahasına olursa olsun Herzoslovakya’da monarşinin tekrar kurulmasına engel olmak istiyordu.

Tüm bu bilinmezler düğümünü çözmek için güçlerini birleştiren Scotland Yard ve Fransız Emniyeti Sûrete dönüp dolaşıp aynı noktada kilitleniyorlardı… Ta ki Bacalar Köşkü’nde işlenen cinayet, bilinmezler düğümünün çözülmesini sağlayan ipucunu verene kadar.


Yorum yapın