Ozan Beedle’ın Hikayeleri Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Ozan Beedle'ın Hikayeleri'nin Fotoğrafı

Kitap Ozan Beedle’ın Hikayeleri
Yazarı J. K. Rowling
Türü Bilim Kurgu Kitapları
Kategoriler En Çok Okunanlar
Kitap Önerileri
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 2008

J. K. Rowling tarafından 2008 yılında kaleme alınmış olan Ozan Beedle’ın Hikayeleri kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Ozan Beedle’ın Hikayeleri pdf, Ozan Beedle’ın Hikayeleri konusu, Ozan Beedle’ın Hikayeleri karakterleri, Ozan Beedle’ın Hikayeleri yorumları, Ozan Beedle’ın Hikayeleri açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Ozan Beedle’ın Hikayeleri – J. K. Rowling


Ozan Beedle’ın Hikayeleri Kitabının Konusu

J.K. tarafından yazılan Harry Potter serisinin 7. kitabında Albus Dumbledore’un Hermione Granger’a bıraktığı kitaptaki hikayeler yer alır.

Kitap, büyücü çocukların bildiği ünlü öykülerden oluşuyor ve Pamuk Prenses, Rapunzel gibi Muggle dünyasındaki öyküler konu ediniyor.


Ozan Beedle’ın Hikayeleri Kitabının Özeti

Kitap 5 hikâyeden oluşmaktadır:

  • Büyücü ve Zıplayan Kazan
  • İyi Kader Çeşmesi
  • Sihirbazın Kıllı Kalbi
  • Tavsak Tavşancık ve Kıkırdayan Kütüğü
  • Üç Kardeşin Hikâyesi

Son hikaye olan Üç Kardeşin Hikayesi, 7. kitaba da adını veren Ölüm Yadigarları’nın başına gelenleri anlatıyor. Bunlar yaşlı asa, görünmezlik pelerini ve diriltme taşıdır. Hikaye, son kitabın merkezini oluşturuyor ve bu üç gizemli nesnenin Peverell kardeşler tarafından Ölüm tarafından nasıl elde edildiğini anlatıyor.


Ozan Beedle’ın Hikayeleri Kitabının Açıklaması

Sihir ve kurnazlıkla dolu büyüleyici beş masaldan oluşan Ozan Beedle’ın Hikâyeleri yüzyıllardır büyücü evlerinde uyumadan önce sevilerek okunuyor.

15. yüzyılda parşömene ilk kez aktarıldığından beri cadılar ve büyücüler tarafından ilgi görmeye devam eden muzırlık ve sihirle dolu bu hikâyeler her yaştan Harry Potter hayranları ve Muggle’lar için de mükemmel. Profesör Albus Dumbledore’un muzip ve zekice yorumlarının eşlik ettiği (Hogwarts Müdiresi Profesör McGonagall’ın izniyle) beş büyüleyici masaldan oluşan bu kitaba Tomislav Tomic’in çizimleri eşlik ediyor.

OZAN BEEDLE’A ÖVGÜLER

“Muggle’ların Hans Christian Andersen’i varsa, büyücüler dünyasının da bir ahlakçı, büyücü ve müthiş hoşgörülü olan Beedle’ı vardır.”

– Sunday Times –

“Yazarın her zamanki kendinden emin aklı ve kurnazlığıyla yazdığı bu beş büyüleyici masal hem çocuklar hem anne babalar için derslerle dolu.”

– Sunday Express –

“Harry Potter meraklılarının iyi anlayacağı, dipnotlarla tamamlanmış, cezbedici ve karmaşık bir şaka.” – Observer

“Hikâyeler özgün, çeşitli, muzip ve akıllıca… tam bir öykü şöleni.”

– Books for Keeps –

(Tanıtım Bülteninden)


Yorum yapın