Şahane Hatalar Kitabının Konusu, Özeti, Karakterleri, Açıklaması, PDF, Yorumları, Yazarı

Şahane Hatalar'ın Fotoğrafı

Kitap Şahane Hatalar
Yazarı Heather Mcelhatton
Türü Hikaye Kitapları
Kategoriler En Çok Okunanlar
Okunması Gerekenler
Yayın Yılı 2007

Heather Mcelhatton tarafından 2007 yılında kaleme alınmış olan Şahane Hatalar kitabı hakkındaki tüm bilgiler sitemizde.
Şahane Hatalar pdf, Şahane Hatalar konusu, Şahane Hatalar karakterleri, Şahane Hatalar yorumları, Şahane Hatalar açıklaması ve ayrıntılı bilgileri aşağıdaki yazımızda!Şahane Hatalar – Heather McElhatton


Şahane Hatalar Kitabının Konusu

Macera romanı, okuyucunun hikâyenin nereye gideceğine karar vermesine izin verir. Kitap 150’den fazla olası son içeriyor. Bu sonlar P “iyi” ve P “kötü” sonuçlara sahiptir. İlk hikâyeye girişten sonra, okuyucu ana kahramandır ve bir sonraki rotasını kendi kararları belirler. Son olarak, ana karakter kendi ölümünü seçer.


Şahane Hatalar Kitabının Özeti

Lisenin son günlerinde, artık hayatınızı farklı bir yola koyacak ve yeni bir hayata adım atacaksınız. Önünüzde iki seçenek var: Ya üniversiteye gideceksiniz ya da yeni yerler keşfetmek için bir yolculuğa çıkacaksınız. Kız arkadaşın onunla üniversiteye gitmeni istiyor. Siz de üniversiteye gitmeyi seçtiniz ve üniversiteye sevgilinizle mutlu bir hayata adım atmak için geldiniz. Ama ufak tefek sorunlar çıkmaya başladı. Sen ve kız arkadaşın okulla ilgili sorunlarınız var. Bu dönemde bir alana odaklanmanız gerekir: Ya sanat ya da bilim okuyacaksınız. Biraz hayalperest olarak seçiminizi sanattan yana kullanıyorsunuz. Siz ve sevgiliniz, ortamınız ve çevresi birbirinden çok farklı olduğu için daha da kötüye gidiyorsunuz. Sevgilinizi aldatıyorsunuz ve bu ilişkinizin sonu oluyor. Ara dönem sergisine riskli bir eserle katılıyorsunuz. İşiniz dikkat çekmiyor ama sizinle bir seks klibi ailenize geri dönüyor. Okulu bırakmakla bırakmamak arasında kalırsın. Devam etmeye karar veriyorsun. İnsanların beğenisini kazanmaya çalışmayı bırakıyor. Kendi sanat galerinizi açıyorsunuz. Çok ses getiren bu serginin sonuçları, iki farklı üniversiteden öğretim teklifleriyle sonuçlanıyor.

Savannah’a gidiyorsunuz. İşler istediğiniz gibi gitmiyor ve bir noktada kendinizi okulun dekanını şikâyet edip etmemeye karar verirken buluyorsunuz. Onu ihbar etmiyorsunuz, dekandan bir telefon bile almıyorsunuz. Sekreteri tarafından kovuluyorsunuz. Evdeki bütün şarapları bitirip markete gidiyorsunuz. Çarşıda vurulur ve yere düşersiniz, kırmızı sıcak ışığa direnir ve pazar yerinde kalırsınız. Hastanede gözlerinizi açtığınızda artık her şey farklıdır. Pazarda sana yardım eden eşin Marietta ve 2 papağanınla yaşıyorsunuz. 102 yaşına kadar yaşayarak huzur içinde ölüyorsunuz.


Şahane Hatalar Kitabının Açıklaması

Bu kitabı okumaya normal bir kitap gibi birinci sayfadan başlayın. İlk bölümün sonunda, önünüze bir yol ayrımı çıkacak. Kararınızı verin ve ilgili bölüme gidin. Her bölümün sonunda seçimlerinizle kaderinizi kontrol etmeye devam edeceksiniz. Kitabı okurken bazen hiç beklemediğiniz bir yere ulaşacak, bazen de kendinizi daha önce olduğunuz yerde bulacaksınız. Hayatın size neler hazırladığını asla bilemezsiniz. Ama bunu biliyorsunuz, iyilikler her zaman ödüllendirilmiyor ve bazen hatalı kararlar, şahane olayların başlangıcı olabiliyor. Her yolculuğun sonunda başa dönüp tekrar başlayın, unutmayın, herkes ikinci bir şansı hak eder. Yüzlerce farklı hayat sizi bekliyor. İyi şanslar.

“Tıpkı hayatın kendisi gibi, ne zaman ne olacağını asla tahmin edemeyeceğiniz, dopdolu bir kitap.”

Forbes

“Uyuşturucu, tecavüz, patlama, sevgi, aşk, huzur. Duygulu anlatım, kapkara mizah.”

Publishers Weekly

“Raydan çıkmaya hazır mısınız?”

NY Times

“Başroldesiniz, hakkını verin.”

Newsweek

Gönderen: Liseli AyLa


Yorum yapın